Головна » 2019 » October » 25 » У Любомльському музеї презентували книгу про спецпідрозділ «Світязь»
10:39
У Любомльському музеї презентували книгу про спецпідрозділ «Світязь»
У Любомльському музеї презентували книгу про спецпідрозділ «Світязь»

24 жовтня у приміщенні Любомльського краєзнавчого музею відбулася презентація книги Богдана Зека «Спецпідрозділ «Світязь» в Антитерористичній операції на Донбасі (2014–2018 рр.): історичний нарис».

Богдан Зек – кандидат історичних наук, провідний науковий співробітник Волинського краєзнавчого музею, автор проектів «Перемоги української зброї» та «Наші захисники».

Спецпідрозділ «Світязь» – рота була сформована із числа добровольців у червні 2014 р. Підрозділ мав забезпечувати охорону громадського порядку і виконувати завдання особливого характеру. Після проходження курсу підготовки рота «Світязь» у серпні 2014 р. вирушила у зону АТО.

Підрозділ брав участь в боях за м. Іловайськ Донецької області, виходив так званим «зеленим коридором». Під час боїв на Дебальцівському напрямку у січні 2015 р., рота опинилась в оточенні у м. Вуглегріськ, але продовжувала тримати оборону. Завдавши втрат противнику, підрозділ вийшов з оточення. Після участі в боях на передньому краї, рота продовжувала виконувати завдання на території Донецької і Луганської областей до часу закінчення АТО.

Відкривав і вів захід директор музею Юрій Фініковський. Автор книги, Богдан Зек, зауважив, що цей історичний нарис – перша спроба висвітлення бойового шляху і завдань, які виконувала рота особливого призначення «Світязь» в умовах проведення Антитерористичної операції на Донбасі у 2014–2018 рр. У процесі підготовки дослідження було зібрано свідчення добровольців – безпосередніх учасників бойових дій, вивчено опубліковані матеріали, в тому числі інтерв’ю й інформаційні повідомлення у мережі Інтернет. Консультантами, а водночас і рецензентами стали бійці спецпідрозділу. П’ятий рік війни вимагає від науковців певної систематизації подій і явищ. Головною заслугою перших аналітичних праць є те, що вони підготовлені по «гарячих слідах». Вказані роботи не лише полегшуватимуть пошуки майбутнім дослідникам, а й унеможливлять втрату ключових фактів.

Спогадами про участь в бойових діях на Сході України ділились добровольці, ветерани роти «Світязь» Андрій Квач та Михайло Талімончук.

Зазначимо, що одним із бійців спецпідрозділу був уродженець с. Куснище Любомльського району Олександр Сацюк, який загинув у серпні 2014 року під час виходу з м. Іловайськ. Йому, а також іншим загиблим спецпризначенцям роти «Світязь» присвячений окремий розділ дослідження. Примірник видання автор під час заходу подарував мамі Олександра – Олені.

Спогадами та думками про Олександра Сацюка ділились також: волонтер Андрій Демянчук, викладач Любомльського професійного ліцею Оксана Мохнюк, вчитель історії Куснищанського ЗЗСО І-ІІІ ст. В’ячеслав Хоміч.

Під час заходу автор нарису Богдан Зек передав у фонди музею особисті речі Олександра Сацюка, а також матеріали із зони бойових дій на Сході України.

Джерело: Любомльський краєзнавчий музей

Категорія: Любомльський краєзнавчий музей | Переглядів: 385 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]