Головна » 2019 » November » 29 » У Любомльському краєзнавчому музеї стартувала акція «Стань другом музею»
15:10
У Любомльському краєзнавчому музеї стартувала акція «Стань другом музею»
У Любомльському краєзнавчому музеї стартувала акція «Стань другом музею»

Директор Любомльського краєзнавчого музею Юрій Фініковский повідомляє: «Спільно із друзями з газети «Волинь» дали старт акції «Стань другом музею»! Таким чином, стараємось повернути увагу меценатів і благодійників до музеїв, зберегти культурні й історичні цінності для України, запобігти процесам вивезення за кордон унікальних пам'яток нашої історії! Про перебіг акції будемо знайомити тут! Читайте про перший експонат в рамках проекту нижче у статті журналіста Сергія Наумука «Завдяки журналістам «Волині» унікальна печатка шляхтича не потрапила за кордон чи в приватну колекцію» на інтернет-сторінці «Волинь-нова»:

Тепер цей унікальний артефакт з дна озера можна буде побачити в музеї

Наша газета разом із Любомльським краєзнавчим музеєм започаткували акцію «Стань другом музею».

Цими днями його фонди поповнилися унікальною знахідкою – приватною печаткою.

Її було випадково знайдено на дні одного із Шацьких озер. На жаль, наші музеї не настільки багаті, щоб мати вільні кошти для скуповування предметів, що можуть бути гідно представлені на стендах. Тож редакція «Газети Волинь» вирішала допомогти, аби цікавий та добре збережений експонат не осів у приватній колекції, не «поплив» за кордон, а став окрасою експозиції. Відтак започатковуємо акцію «Стань другом музею». Ми профінансували купівлю печатки, і нині вона перебуває у фон­дах Любомльського краєзнавчого музею.

Печатка трохи більша за монету 10 коп.

Сподіваємося, що ініціатива «Волині» буде підтримана тими, хто розуміє, що значить бути меценатом і справжнім другом музею. До того ж про всі ці благородні кроки ми напишемо на сторінках нашої газети та на сайті volyn.com.ua.

Чим же унікальна ця печатка, за що ми боролись? Директор Любомльського краєзнавчого музею Юрій Фініковський розповів, що для атрибутації звернулися до знаного фахівця в галузі сфрагістики (науки про печатки), доктора історичних наук Андрія Гречила.

Не кожного дня трапляється нагода потримати в руках таких раритет

Львівський учений повідомив, що йдеться про типову приватну печатку шляхтича, яка належить до першої половини ХІХ століття. Оскільки на ній немає герба, а лише ініціал, то визначити її належність можна хіба випадково – якщо пощастить виявити такі відбитки на якомусь документі. Можливо, вона належала комусь із місцевих землевласників.

На бронзовій підовальній (близькій за формою до овалу) печатці діаметром близько 20 мм зображено латинську літеру «R» та корону. Зі зворотного боку є вушко з отвором.

Може, хтось з істориків бачив відтиски такої печатки на якихось документах?

Юрій Фініковський вважає, що така річ могла бути виготовлена в одному екземплярі, а це ще більше ускладнює її атрибуцію. Та все одно ми раді, що цей артефакт прикрасив колекцію Любомльського краєзнавчого музею.

Підтримайте нашу акцію!

Категорія: Любомльський краєзнавчий музей | Переглядів: 336 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 4.2/4
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]