Головна » 2020 » February » 11 » У Любомлі відбудеться презентація факсиміле книжкових пам’яток, що знаходяться за межами України
12:56
У Любомлі відбудеться презентація факсиміле книжкових пам’яток, що знаходяться за межами України
У Любомлі відбудеться презентація факсиміле книжкових пам’яток, що знаходяться за межами України

Любомльський краєзнавчий музей 13 лютого запрошує на презентацію факсиміле з проекту «Повертаємо в Україну культурну спадщину». Проект здійснено видавництвом «Горобець» в партнерстві з Національним заповідником «Софія Київська» та за підтримки Українського культурного фонду та небайдужих українців.

Довідково:
2009 року видавництвом «Горобець» започатковано проект «Повертаємо в Україну культурну спадщину», покликаний шляхом видань факсимільного типу зробити доступними для науковців та всіх, хто цікавиться історією, культурою й мовою нашої держави, середньовічні рукописні пам’ятки, що знаходяться поза межами України.

Від найбагатшої книжкової спадщини Київської Русі зберіглося не більше одного відсотка всіх рукописів, створених у князівських скрипторіях, – це книги релігійні, історичні й державотворчі. Небагато їх лишилося й від наступних часів. Тому кожен збережений рукопис є не лише цінним історичним джерелом, але й скарбом української середньовічної культури. На жаль, переважна більшість українських середньовічних книжних пам’яток знаходиться далеко від тих центрів, в яких вони були створені. Ці рукописи є перлинами книжкових зібрань Австрії, Білорусі, Італії, Польщі, Росії, Франції та інших країн. Їх старанно оберігають, виставляючи як музейні експонати у вітринах світових культурних скарбниць. Частина з них є недоступною як для дослідників, так і для тих, хто цікавиться історією кириличної рукописної книги.

Видавництво «Горобець» повертає ці книжні пам’ятки. Вже побачили світ такі видання, як Холмське Євангеліє XІІІ століття, Луцьке Євангеліє XIV століття, що зберігаються в Російській державній бібліотеці (Москва, Росія), та Луцький Псалтир 1384 року, який знаходиться у Бібліотеці Медичі Лауренціана (Флоренція, Італія).

У 2018 році в рамках проекту побачило світ видання «Лавришівське Євангеліє XIV століття», у 2019 році – факсиміле «Реймське Євангеліє ХІ ст» та «Віденський Октоїх ХІІ-ХІІІ ст.»

Запрошуємо на захід усіх бажаючих!

Джерело: Любомльський краєзнавчий музей

Категорія: Любомльський краєзнавчий музей | Переглядів: 469 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 4.0/4
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]