Головна » 2017 » March » 1 » У Ковельському музеї - виставка «волинського Фаберже» (ФОТО, ВІДЕО)
13:07
У Ковельському музеї - виставка «волинського Фаберже» (ФОТО, ВІДЕО)
У Ковельському музеї - виставка «волинського Фаберже» (ФОТО, ВІДЕО)

У галереї мистецтв Ковельського історичного музею відкрилася виставка «волинського фаберже» Анатолія Бойка.

Все почалося, коли він побився об заклад із товаришем, що виконає копію одного з яєць Фаберже, - йдеться в сюжеті ТЦ Ковель. «Я вирішив повторити, але на шкаралупі. У мене вийшло. І з тих пір, як у мене вийшло перше яйце, розробляю, удосконалюю техніку. Вже виходить і яйце в яйце, і вигинати, і викручувати...», – розповідає народний умілець Анатолій Бойко.

Холодна ковка металом по яєчній шкаралупі – робота ювелірна. В колекції волинського Фаберже близько трьох сотень експонатів. Є інкрустовані напівдорогоцінним камінням. Кованою вишивкою. Сріблом.

«Це звичайна шкаралупа гусячого яйця, оздоблена вона сріблом. Срібло – банківське, найвищої проби... Це дуже жорсткий матеріал. Наприклад, взяти алюміній чи латунь, чи мідь, бронзу. Вони мають ефект кування, якщо їх нагріти. А срібло – це пружинний матеріал. І от оздобити сріблом досить складно. Але, якщо хотіти і знати, як? – то принаймні можна зробити і получиться така річ. Але вона вже буде зберігатися я навіть не знаю, кільки століть...».

Для оздоблення майстер використовує найрізноманітніші метали. А яйця − від перепелиних до страусових. І у кожному з них зашифровані певні символи та обереги.

«Вони несуть лише позитивну енергетику. Це вже визнано в світі. Візьміть будь-яку віру, скрізь яйце – це оберіг, символ початку життя. Як зародок життя. В Україні це традиційне писанкарство, яке декорували давніми знаками-оберегами, які дійшли до нас від трипілля. Я тими самими знаками декорую, тільки в сучасному мистецькому стилі. Замість воску та фарби я використовую метал...», – говорить майстер.

Те, що роботи майстра вдалося привезти в Ковель – майже випадковість. І практична користь від віртуальних знайомств. «Мы познакомились в Фейсбуке. Я увидела фотографии его работ: они поразили меня огромнейшим талантом. Неимоверной красотой. Потом – фантазия какая-то неиссякаемая! Там, на фотографиях – просто уникальные вещи! И я написала свой комментарий. Он моментально откликнулся... И как-то у нас завязалось общение. И у меня возникла идея – привезти его работы в Ковель...», – розповідає вчитель музики та ініціатор виставки Наталія Тишик. Втілити ідею в реальність допомогла міська влада: за якихось три дні вдалося узгодити всі деталі майбутньої виставки в галереї мистецтв Ковельського історичного музею.

«Буквально ми в три дні зробили таку велику роботу. І нам повезло, тому що вже в 20-их числах цього місяця виставка їде по Україні. Тому ми радіємо. І сподіваємось на те, що буде майстер-клас – а ми вже домовилися. І ще раз ми виставку організуємо, приведемо дітей з наших училищ, вони будуть відвідувати цю виставку. Ну і для ковельчан – це подія!», – говорить начальник відділу культури міськвиконкому Вікторія Савлук.

Технологію оздоблення яєць майстер розробляв десятиліття. Та у навчанні та самовдосконаленні пан Анатолій не зупиняється ні на мить. «Взагалі за фахом майстер – різьбяр по дереву. Але він самотужки опанував 17 різноманітних технік: живопис, графіка, пастель, декоративний розпис, моделювання... Але його найулюбленіша техніка – писанкарство... Унікальна колекція... Аналогів я не бачила. Я бачила, скажімо, роботи іменитих майстрів в музеях України, мініатюрні вироби, скульптури, порцеляну. Але роботи сучасника в такому вигляді! Я для себе зробила відкриття!..», – ділиться враженнями завідувач фондів Ковельського історичного музею Мирослава Мороз.

Відкрити для себе щось нове зможе кожен, хто завітає на виставку Анатолія Бойка у Ковелі. А перші відвідувачі експозиції мали й унікальну нагоду поспілкуватися з майстром, роботи якого є справжнім ексклюзивом та зберігаються в приватних колекціях по всьому світу.

Категорія: Ковельський історичний музей | Переглядів: 862 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]