Головна » 2019 » March » 22 » У Ковельському музеї свою творчість представляє художник Павло Юрчук
12:26
У Ковельському музеї свою творчість представляє художник Павло Юрчук
У Ковельському музеї свою творчість представляє художник Павло Юрчук

Атмосфера протиріч: спокою і тривоги, барвистості і монотонності панує у виставковій залі Ковельського історичного музею. Цей ефект створюють роботи молодого митця з Володимира-Волинського – Павла Юрчука, який 15 березня презентував персональну виставку в нашому місті.

Павло Юрчук – художник, викладач рисунку у Володимир-Волинській дитячій художній школі, постійний учасник колективних виставок. Це – людина-герой, адже йому довелось пройти бойові дії на сході України. Як справжній чоловік, про те, що довелось пережити, згадувати не любить. Але воєнні події знайшли відображення у подальшій його творчості.

Графіка, живопис, колаж, інсталяція – автор представив твори, що різняться не лише технікою виконання, а й стилями та жанрами, через що і складається враження, ніби цю виставку готували кілька майстрів.

Тонкою роботою вражають графічні твори виконані олівцем на папері великого формату. Вони демонструють глибину таланту художника не лише складністю виконання, а й тим філософським змістом, який вони несуть. Наприклад, представлений триптих – це інтерпретація Павлом буддистської мудрості, яка зазвичай ілюструється трьома мавпочками «Мідзару», «Кікідзару», «Івадзару» і звучить так: «якщо я не бачу зла, не чую про зло і нічого не говорю про зло, то я захищений від нього».

Цікавим фактом є те, що графічні роботи Павла Юрчука можна побачити у розмальовках-антистресах, які останнім часом дуже популярні.

Не залишають байдужим жодного глядача та вражають експресивністю картини на воєнну тематику. Кольорові плями, патьоки фарб, інсталяції з ланцюгів та тканини, биті рами – такі прийоми дозволяють перенести на полотно жах війни. Оглядаючи ці роботи, можна відчути біль і страждання, які автор пережив на фронті.

Ковельські художники та поціновувачі мистецтва відвідали галерею, щоб оглянути виставку та познайомитись з її автором. Глядачів відразу вразила графіка Павла Юрчука і, звичайно ж, наболіле – воєнна тематика, яку кожен сприймає по-своєму, крізь призму своїх переживань, спогадів, відчіуттів.

Перший заступник Ковельського міського голови Михайло Гетьман та начальник відділу культури Вікторія Савлук привітали автора та вручили йому Подяку з нагоди презентації особистої виставки в Ковелі. Місцевий художник Микола Конопацький також поділився своїми враженнями від виставки і зауважив, що роботи Павла зачепили усіх, а це означає одне – що митець досяг своєї мети.

Запрошуємо усіх, хто не байдужий до мистецтва, скористатись можливістю та відвідати виставку робіт Павла Юрчука «Ледь абстрактне і трохи військове».

Експозиція буде діяти протягом місяця.

Василина Столярчук,
науковий співробітник Ковельського історичного музею

Категорія: Ковельський історичний музей | Переглядів: 471 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 3.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]