Головна » 2019 » March » 25 » У Ковельському музеї презентували патріотичну виставку
15:00
У Ковельському музеї презентували патріотичну виставку
У Ковельському музеї презентували патріотичну виставку

У виставкових залах Ковельського історичного музею 22 березня було представлено патріотичну виставку банерів з назвою «Символ твоєї свободи. 100 років Державного герба України». Проект підготовлений Українським інститутом національної пам'яті разом з видавництвом «Родовід».

Вперше експозицію представили у Києві в рамках відзначення 27-ї річниці Незалежності України. До 100-річчя проголошення Акту Злуки та Дня Соборності її відкрили в усіх обласних центрах. Тепер, аби якомога більше людей змогли з нею ознайомитися, Волинський краєзнавчий музей передає її в інші міста. Отож, з ініціативи його директора Анатолія Силюка та заступника міського голови Ігоря Прокопіва, відділу культури та Ковельського історичного музею експозицію можна побачити у Ковелі.

Виставка складається з 21 банеру. В простій та цікавій формі вона знайомить з еволюцію державного символу від часів Русі до сьогодення. До неї увійшло багато досі невідомого ілюстративного матеріалу. Тут подані зображення Тризуба в інтерпретації Василя Кричевського, Георгія Нарбута, Павла Ковжуна, Роберта Лісовського, Миколи Битинського, Ніла Хасевича, Святослава Гординського, Андрія Гречила, Івана Турецького, Олексія Кохана та інших. Можна побачити, як зображували герб на монетах часів князя Володимира Великого, Української Народної Республіки, символіці Української Повстанської Армії.

У презентації виставки взяв участь заступник міського голови Ігор Прокопів. Серед почесних гостей – професор Східноєвропейського національного університету, кандидат історичних наук Геннадій Бондаренко, директор Волинського краєзнавчого музею Анатолій Силюк, які оцінили значення та актуальність цієї теми в сьогоденні. На захід завітали освітяни та школярі, студенти, ліцеїсти. Вихованка Волинського обласного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою Анна Галян подарувала присутнім пісню «Київська Русь».

Запрошуємо усіх бажаючих відвідати надзвичайно цікаву виставку, яка впродовж тижня діятиме у виставкових залах Ковельського історичного музею, а далі – у навчальних закладах міста.

Василина Столярчук,
науковий співробітник Ковельського історичного музею

Категорія: Ковельський історичний музей | Переглядів: 368 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]