Головна » 2020 » January » 24 » У Ковельському музеї до Дня Соборності представили тематичні матеріали про діяльність Синьожупанної дивізії
11:34
У Ковельському музеї до Дня Соборності представили тематичні матеріали про діяльність Синьожупанної дивізії
У Ковельському музеї до Дня Соборності представили тематичні матеріали про діяльність Синьожупанної дивізії

До Дня Соборності України у Ковельському історичному музеї представлено тематичні матеріали про діяльність Синьожупанної дивізії Армії УНР.

Крізь призму світлин і документів простежується історичний вклад Волині у розвиток Української армії.

У роки Української революції місцем формування синьожупанної дивізії було вибране місто Ковель, куди 17 лютого 1918 року виїхали перші добровольці. Однак, розташувати багатотисячну формацію в прифронтовому Ковелі виявилось непросто.

У місті знаходились штаби різних військових з’єднань, офіси організацій, що обслуговували фронт та залізницю. В районі ,,Горки” діяв аеродром.

Ситуація змінилася після підписання Брестського миру. На залишеній німецькими військами інфраструктурі в с. Голоби формування синьожупанної дивізії набрало повного розмаху. Частина керівництва синьожупанників разом зі службами забезпечення залишалися у Ковелі.

У музеї експонуються фото синьожупанників біля ковельського залізничного вокзалу навесні 1918 року, а також на вул. Холмській (нині Левицького).

Також можна побачити копії документів УНР і видання Сергія Лиса.

Мирослава Мороз,
головний зберігач фондів історичного музею

Джерело: Ковельська міська рада

Категорія: Ковельський історичний музей | Переглядів: 260 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]