Головна » 2018 » February » 26 » У Колодяжному відкрито виставку художника Гаврила Остапенка «Краєвиди Волині»
21:08
У Колодяжному відкрито виставку художника Гаврила Остапенка «Краєвиди Волині»
У Колодяжному відкрито виставку художника Гаврила Остапенка «Краєвиди Волині»

24 лютого у виставковій залі Колодяжненського літературно-меморіального музею Лесі Українки, у рамках відзначення дня народження поетеси, відкрилася виставка художника Гаврила Никифоровича Остапенка (1892–1971) з колекції Волинського краєзнавчого музею.

Журналіст, письменник, краєзнавець Анатолій Семенюк відмітив високу історичну місію картин. Адже на роботах митця − архітектура (може, не завжди й приваблива, але реалістично відтворена), первозданна природа Ковеля та Луцька, особливо на річках Турія та Стир, деякі куточки міської забудови, які до наших днів не збереглися, але про існування яких у минулому свідчать олійні полотна художника. Особливу цінність становить малюнок «Білий» Лесин будинок в Колодяжному». Історія свідчить, що художник був знайомий з братом письменниці Миколою Косачем, то, можливо, бував у садибі. Доля привела його сюди і 26 серпня 1945 року, бо кольоровими олівцями, з фотографічною точністю, про що свідчить зображення на малюнку оббитого фундаменту Лесиного будинку, відтворив його вигляд у післявоєнні роки.

Художнє читання твору Лесі Українки «Вечірня година» маленькою декламаторкою Ангеліною Кулик та вірша Олени Пчілки «Волинські спогади» старшокласницею Колодяжненської ЗОШ 1-3 ступенів Іриною Філіпчук, майстерна гра на гітарі викладача Ковельської школи мистецтв Владислава Скрипіна доповнили враження від виставки. Науковий співробітник музею Катерина Волох познайомила присутніх з біографією художника, тематикою і значенням творчості. Велика вдячність директору Волинського краєзнавчого музею А. Силюку, головному хранителю фондів Волинського краєзнавчого музею Наталії Пушкар за те, що, оцінивши достойність доробку художника, не тільки прийняли його на збереження у запасники музею, а й з радістю дали на експонування до Колодяжненського літературно. Меморіального музею Лесі Українки, пообіцяли дати на експонування до Ковеля, адже в колекції художніх полотен Волинського краєзнавчого музею налічується 57 графічних та 164 живописних робіт художника.

Джерело: Колодяжненський літературно-меморіальний музей Лесі Українки

Категорія: Колодяжненський музей Лесі Українки | Переглядів: 536 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]