Головна » 2021 » September » 11 » У Колодяжненському музеї Лесі Українки знайшли невідомий лист до волинського письменника
12:11
У Колодяжненському музеї Лесі Українки знайшли невідомий лист до волинського письменника
У Колодяжненському музеї Лесі Українки знайшли невідомий лист до волинського письменника

У Колодяжному під час реконструкції «Сірого» будиночка будівельники виявили напівзотлілий лист, адресований Йосипу Струцюку. Напівзотлілий конверт зберігся у шарі тирси на горищі будиночка. Про це повідомляють Волинські Новини.

«Лист датований 1961 роком. На той час Йосип Струцюк був єдиними працівником нашого музею і разом з родиною проживав у Сірому будиночку, де йому виділили одну кімнату, – розповіла завідувачка Колодяжненського літературно-меморіального музею Лесі Українки Ольга Бойко. – Йосип Струцюк працював науковим співробітником. У 1963 році Сірий будиночок став літературним музеєм, а Білий – меморіальним. Тоді йшла праця над експозицією. І Йосип Георгійович переписується з Володимиром Морозюком».

Останній у 1961 році працював інструктором відділу пропаганди і агітації Станіславського обкому комсомолу (Всесоюзна ленінська комуністична спілка молоді – молодіжна організація підконтрольна комуністам).

«Лесю ж я люблю за її самобутність, за її любов до народної мудрості, що виразно виступає в її творах – поетичних перлинах», – пише Володимир Морозюк.

У листі йдеться, що він надіслав у Колодяжне путівник життя та діяльності Івана Франка на Станіславщині, хоча це й не стосується Лесі Українки. А ще – на друкарській машинці видав збірник історичних та революційних пісень Прикарпаття.

Наступного, 1962 року, місто Станіслав було перейменоване на Івано-Франківськ.

Категорія: Колодяжненський музей Лесі Українки | Переглядів: 401 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]