Головна » 2020 » August » 2 » У Колодяжненському музеї Лесі Українки презентували виставку художника Андроника Лазарчука
20:53
У Колодяжненському музеї Лесі Українки презентували виставку художника Андроника Лазарчука
У Колодяжненському музеї Лесі Українки презентували виставку художника Андроника Лазарчука

1 серпня у Колодяжненському літературно-меморіальному музеї Лесі Українки відбулося відкриття виставки «Життя художника, як доля Батьківщини», приурочене 150-річчю від дня народження Андроника Григоровича Лазарчука та 107-им роковинам пам’яті Лесі Українки.

Сучасник Лесі Українки, ілюстратор видань Олени Пчілки він був художником глибоко національним, закоханим у рідний край та його людей. На межі XIX і XX століть йому вдалося за суворою реальністю і бідністю волинського села побачити красу людської душі, і створити живописну енциклопедію народного життя, тим самим залишити в історії українського мистецтва прекрасні образи простих волинян і волинянок, природи рідного краю. Сьогодні Андроник Лазарчук повертається в українську культуру, як талановитий художник, педагог, подвижник культури, громадський діяч.

На виставці представлені автопортрети художника, майстерно виконані графічні зарисовки людських типажів за різним соціальним походженням, пейзажі, жанрові картини,портрети серед яких портрет дочки художника Олени, особисті речі Андроника Лазарчука – мольберт, записні книжки.

Автопортрет займає особливе місце в системі жанрів. Інколи його порівнюють з автобіографічними віршами в літературі. Андроника Лазарчука з його тонкою душею, цікавив світ особистих переживань, звідси і посилена увага до автопортретів. Нині відомо біля десяти автопортретів художника, виконаних в різні роки олівцем, аквареллю, олією. Вони утворюють особливий життєпис, передають емоційний стан. Перший автопортрет зберігається у м. Луцьку в Художньому музеї, написаний А. Лазарчуком після закінчення Академії художеств, коли вир життя і мистецтво захопило його на творчому злеті.

На виставці представлені експонати з фондів Волинського краєзнавчого музею та Колодяжненського літературно-меморіального музею Лесі Українки.

У відкритті виставки взяла участь Галина Голубович – голова правління благодійного фонду Івана Омелянюка «Майбутня Волинь – Україна». Коштами фонду було профінансовано виготовлення меморіальної пам'ятної дошки з барельєфом на стіні церкви Святої Трійці с. Уховецьк, де був охрещений художник, каталог робіт Андроника Лазарчука зі збірки Волинського краєзнавчого музею «Митець землі Волинської».

Леся Українка, Андроник Лазарчук прославили Волинь у своїх творах. Нам є ким гордитись. Запрошуємо відвідати наш музей, ознайомитись з виставкою!

Джерело: Колодяжненський літературно-меморіальний музей Лесі Українки

Категорія: Колодяжненський музей Лесі Українки | Переглядів: 514 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]