Головна » 2013 » February » 28 » У Києві відбулася презентація книги-альбому „Музей волинської ікони” (3 відео).
15:23
У Києві відбулася презентація книги-альбому „Музей волинської ікони” (3 відео).
У Києві відбулася презентація книги-альбому „Музей волинської ікони” (3 відео).
 
   28 лютого 2013 року у Національному заповіднику „Софія Київська” відбулася презентація книги-альбому „Музей волинської ікони”, виданої за програмою „Українська книга” у 2012 році, у співпраці з Волинським краєзнавчим музеєм та видавництвом „АДЕФ-Україна”. У альбомі вперше представлена колекція сакрального мистецтва Музею волинської ікони з докладним описом більше ста кращих експонатів, багато з яких публікується вперше. Альбом має 400 сторінок та 211 ілюстрацій, виданий української і англійською мовами. В оформленні книги використані орнаментальні мотиви тла волинських ікон.
   Розділи альбому присвячені історії формування колекції Музею волинської ікони, Чудотворній Холмській іконі Богородиці, волинському іконопису XVI – XVIII століть, релігійному живопису західноєвропейської традиції XVIII – XIX століть, декоративній різьбі і скульптурі XVII – початку XIX
століть. Список авторів – солідний: Людмила Міляєва – дійсний член Академії мистецтв України, доктор мистецтвознавства, професор Національної Академії образотворчого мистецтва і архітектури, заслужений діяч мистецтв України, Володимир Александрович – доктор історичних наук, провідний науковий співробітник Інституту українознавства імені І. Крип’якевича НАН України, професор Варшавського університету, Євгенія Ковальчук – кандидат історичних наук, заступник директора з наукової роботи Волинського краєзнавчого музею, Анатолій Силюк – директор Волинського краєзнавчого музею, Тетяна Єлісєєва – завідувач Музею волинської ікони, Світлана Василевська, Ангеліна Вигоднік, Людмила Карпюк – провідні наукові співробітники Музею волинської ікони.
   У презентації книги взяли участь представники творчої, наукової, політичної еліти України. Серед гостей були присутні: екс-Президент України Леонід Кучма, голова Синодального відділу УПЦ „Місія Церква і культура” ігуменя Серафима (Шевчик), перший заступник Голови Державного комітету телебачення і радіомовлення України А. Мураховський, директор Інституту археології НАН України П. Толочко, директор „Видавничого дому АДЕФ-Україна” І. Шпак та інші. Делегацію від Волині представляли Митрополит Волинський і Луцький УПЦ Ніфонт, митрополит Луцький і Волинський УПЦ КП Михаїл, представники музейної, наукової та мистецької сфери. Очолив делегацію заступник голови обласної державної адміністрації Олександр Курилюк.Екс-Президент України Л. Кучма у своєму виступі зазначив, що презентація книги-альбому є святом не тільки Волинської землі, але й усієї України і подякував усім, хто долучився до створення цієї книги. Академік П. Толочко підкреслив значення Музею волинської ікони у збереженні церковного мистецтва і відзначив, що відкриття Холмської Чудотворної ікони Богородиці є епохальною подією. Про роль Музею волинської ікони у дослідженні і популяризації волинського іконопису говорила доктор мистецтвознавства Л. Міляєва. Митрополит Луцький і Волинський Ніфонт та Митрополит Волинський і Луцький Михаїл наголосили на важливості співпраці церкви і музею у збереженні нашої духовної спадщини і її ролі у вихованні підростаючого покоління. Заступник голови Волинської облдержадміністрації О. Курелюк зазначив, що книга популяризує колекцію, переважна більшість пам'яток якої досі були невідомими, а її презентація для широкого і наукового загалу стала одним з найважливіших відкриттів давнього українського мистецтва упродовж останніх двох десятиліть. Виступаючі на презентації відзначали, що книга, видана на високому поліграфічному рівні, чудово популяризує унікальну колекцію музею. Презентація пройшла у теплій дружній атмосфері спілкування однодумців: музейників, видавців, істориків, мистецтвознавців, релігійних діячів, чиновників, поціновувачів українського мистецтва. Прекрасним супроводом заходу став виступ хору храму Всіх святих землі Волинської „Волинські дзвони”. На початку презентації прозвучав вірш-молитва у виконанні Тетяни Донець, яка написала його у 13 років під враженням від Холмської Чудотворної ікони Богородиці під час екскурсії у Музеї волинської ікони.
 
 
Категорія: Музей волинської ікони | Переглядів: 1294 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/4
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]