15:23
У Горохівському музеї відбулася історична година „Афганістан болить в моїй душі”.
|
|
10 лютого в Горохівському історичному музеї відбулася історична година «Афганістан болить в моїй душі» для учнів 8-х класів Горохівської ЗОШ І-ІІІст.№1 ім.І.Франка, яку проводив директор музею, колишній воїн-інтернаціоналіст, голова районної Спілки ветеранів Афганістану Ігор Шешко.
Школярі прослухали цікаву розповідь про ті події життя та побут афганського народу. Розповідь супроводжувалася переглядом документальних фільмів, які коментував сам учасник тих подій.
![]()
25 років тому в Афганістані закінчилася десятилітня військово-політична спецоперація Радянського Союзу, участь в якій взяли 160375 військовослужбовців-вихідців з України, 3360 з яких – загинули, 72- пропали безвісти, 3560 – стали інвалідами. Згодом війну в Афганістані керівництво тодішнього СРСР визнало політичною помилкою, однак це аж ніяк не применшує особистого подвигу тих, хто став прикладом самопожертви та вірності військовій присязі. Афганська кампанія залишила невиліковну рану в душах та серцях тих, хто пройшов вогненними стежками, хто втратив друзів, синів чи батьків.
Участь у заході взяв та виступив заступник голови райдержадміністрації Валентин Бочковський. «Війна в Афганістані, яка тривала десять років і принесла смерть у тисячі українських родин, має стати уроком для нашої держави, уроком для прийняття виважених рішень щодо участі у різних військових конфліктах, бо найціннішим є людське життя. «Афганці» заслужено користуються повагою, бо виконали з честю свій військовий обов'язок, хоча і стали заручниками великих політичних ігор. Сьогодні Україна вшановує подвиг людей, яким довелося брати участь у локальних війнах та збройних конфліктах у різних куточках світу. Багато наших земляків полягли на чужині в ім'я миру і стабільності. Вічна їм і світла пам'ять», – наголосив Валентин Бочковський.
![]() |
|
|
Всього коментарів: 0 | |