Головна » 2017 » January » 17 » Створять програму дослідження історії волинського краю
12:35
Створять програму дослідження історії волинського краю
Створять програму дослідження історії волинського краю

З ініціативи історичного факультету Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки розпочнуть розробку комплексної програми історичних досліджень Волині та підготовки ґрунтовних видань із історії краю, – повідомляє ВолиньPost.

Про це розповів декан факультету Анатолій Шваб під час оперативної наради у понеділок, 16 січня. За його словами, на Волині за 25 років незалежності не створили системної наукової бази для того, щоб популяризувати історію краю та розпочинати відповідні проекти.

Тому Шваб пропонує розробити програму дослідження історії Волині. Йдеться не про звичайне фінансування заробітної плати для людей, а про фінансування конкретних заходів, а саме проведення конференцій, круглих столів, етнографічних експедицій, підготовку науково-популярного видання Історії Волині, багатотомного наукового видання, створення сайту історії Волині, програми на телебаченні та окремих видань щодо найбільш резонансних тем.

Підготувати науково-популярне видання у випадку прийняття програми вони зобов’язуються вже за рік. До цього планують залучити СНУ імені Лесі Українки, обласну спілку краєзнавців та Волинський краєзнавчий музей.

Таку ініціативу підтримав голова ОДА Володимир Гунчик. За його словами, важливо, що в рамках програми фінансуватимуть не конкретні заходи. Він закликав до кінця лютого напрацювати проект програми та долучитися до цього процесу інших фахівців.

Гунчик додає, що історію Волині намагаються писати поляки, литовці, росіяни, але це мають робити волиняни.

Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 649 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 3.0/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]