Головна » 2020 » February » 25 » Стежками Косачів і Драгоманових (ФОТО, ВІДЕО)
13:21
Стежками Косачів і Драгоманових (ФОТО, ВІДЕО)
Стежками Косачів і Драгоманових (ФОТО, ВІДЕО)

Цього тижня стартував традиційний для Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки цикл заходів, присвячених патронесі нашого вишу. 24 лютого в Музеї Лесі Українки відкрилася виставка «Наші найлюбіші родичі».

Експозиція знайомить відвідувачів із родоводом Косачів і Драгоманових та життям і діяльністю батьків Лесі Українки – Петра Антоновича Косача й Ольги Петрівни Драгоманової-Косач, їхніх братів і сестер – Григорія Антоновича Косача, Олександри Антонівни Косач-Шимановської, Олени Антонівни Тесленко-Приходько, Михайла Петровича й Олександра Петровича Драгоманових, розкриває їхню роль у формуванні Лариси Петрівни Косач як поетеси і громадянки.

Відкрив виставку доктор філологічних наук, доцент кафедри теорії літератури та зарубіжної літератури, вчений секретар Науково-дослідного інституту Лесі Українки Сергій Романов.

Ректор Лесиного вишу, доктор наук з фізичного виховання і спорту, професор Анатолій Цьось, повністю погоджуючись із твердженням Оксани Забужко, що «Леся Українка – це наше все», висловив упевненість, що ідеал поетеси втілиться і в освіті, і в системі виховання, і, зрозуміло в майбутній назві університету, адже Леся Українка і Волинь єдині. Анатолій Васильович також щиро подякував колективу Музею Лесі Українки за активну участь у наповнені його фонду.

Після виступу ректора завідувачка музею, кандидатка філологічних наук Тетяна Данилюк-Терещук розпочала екскурсію, під час якої кваліфіковано, ґрунтовно розповіла про родовід Косачів і Драгоманових (до його розробки доклала рук невтомна Тамара Скрипка), про найяскравіших його представників; наголосила, що вони, по суті, сформували Лесю Українку (так, без Олени Тесленко-Приходько не відбувся б поетичний дебют малої Лесі – вірш «Надія», написаний під враженням звістки про арешт улюбленої «тітоньки Єлі», а Олександра Косач-Шимановська була для майбутньої поетеси першою вчителькою музики); навела чимало прикладів, коли ці люди зворушливо відображались у творах Лесі Українки або як прототипи їх героїв, або ж у плані посвят конкретним людям.

Увазі присутніх було представлено унікальні експонати (намисто, хатні прикраси, журнальні публікації, камінчик зі зруйнованого будинку Драгоманових у Софії, який передала музею кандидатка філологічних наук, професорка, завідувачка кафедри історії та культури української мови Світлана Богдан). Добрим словом було згадано письменника Гліба Лазаревського, котрий зберіг для нащадків листування Лесі Українки та Михайла Драгоманова, переписавши весь епістолярій (і недарма, адже оригінали згоріли згодом у полум’ї Другої світової війни).

Після закінченні екскурсії заступниця декана факультету філології та журналістики з інноваційно-промоційної роботи, кандидатка філологічних наук, доцентка Ірина Левчук нагородила переможців квесту, присвяченого Лесі Українці. У нагородженні взяли також участь проректор з навчальної роботи та рекрутації, кандидат філологічних наук, доцент Юрій Громик, деканеса факультету філології та журналістики, кандидатка філологічних наук, доцентка Лілія Лавринович, завідувачка кафедри історії та культури української мови, кандидатка філологічних наук, професорка Світлана Богдан, вчений секретар Науково-дослідного інституту Лесі Українки, доктор філологічних наук, доцент Сергій Романов, завідувачка Музею Лесі Українки, кандидатка філологічних наук Тетяна Данилюк-Терещук.

Спеціального призу від Сергія Романова в номінації «Науковець-дослідник» удостоєна учениця ЗОШ № 1 м. Володимира-Волинського Аліна Москалюк.

Спеціальний приз від Тетяни Данилюк-Терещук у номінації «Першопошуківець» отримала першокурсниця ФФтаЖ Поліна Заболотна.

Спеціальних призів від Світлани Богдан удостоєні: учениця ООЗ НВК «ЗОШ І–ІІІ ступенів с. Зимне Володимир-Волинського району» Аліна Білохвіст (за найґрунтовніше відповідь на перше завдання квесту) та студентка Володимир-Волинського педагогічного коледжу імені А. Ю. Кримського Ірина Андрусюк (за найвагоміше фото в «Селфіманії»).

Спеціальний приз від Ірини Левчук у номінації «Патріотизм у мовотворчості» отримала учениця ЗОШ № 1 м. Володимира-Волинського Анастасія Маслянка.

Серед призерів місця розподілилися так:

на 3-й сходинці – учениці ЗОШ № 1 м. Володимира-Волинського Анна Ходаківська й Анастасія Шушняк, студентки Олеся Гавронська (Володимир-Волинський педагогічний коледж імені А. Ю. Кримського) й Олена Наконечна (факультет психології та соціології);

на 2-й – учень ЗОШ № 1 м. Володимира-Волинського Артем Собіпан, студентки Володимир-Волинського педагогічного коледжу імені А. Ю. Кримського Вікторія Сулімова, Мирослава Тиліпська, Вікторія Ярмощук та Влада Плісак і учениця ЗОШ с. Верба Володимир-Волинського району Христина Шишко.

І, нарешті, І місце – в учениць ЗОШ № 1 м. Володимира-Волинського Оксани Зубко й Ірини Сулімової.

Відзначено також Ларису Володимирівну Пасальську як педагогиню-наставницю, котра підготувала найбільше призерів.

Максим Кириленко

Джерело: Східноєвропейський національний університет імені Лесі Українки

Категорія: Музей Лесі Українки Волинського національного університету імені Лесі Українки | Переглядів: 299 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]