Головна » 2021 » October » 16 » Слава героям!
20:37
Слава героям!
Слава героям!

Нещодавно до Кортеліський історичного музею потрапила загадкова світлина повстанців. Її передав уродженець с. Видраниця Федчук Федір Васильович, який нині живе у Тульчині Вінницької області. Він розповів, що на фото крайній зліва його дядько по матері – Крайнік Федір на псевдо «Володя».

Він народився у 1929 р. і жив з батьками у Видраниці. Був дуже розумний і добросовісний. Представники влади агітували його вступити в комсомол і обіцяли відправити на навчання. Але він вибрав інший шлях.

У 1947 р. вступає в ОУН і приєднується до повстанців. Серед його побратимів, які зафіксовані на світлині справа, бачимо таких відомих повстанців, як Степан Калачук «Панас» та Ярослав Бабій «Марко», що належали до найближчого оточення надрайонного провідника ОУН Андрія Михалевича «Коса». Імена інших чотирьох повстанців поки що невідомі.

Як згадується в архівних документах, 15 липня 1949 р. «Володя» разом із товаришами потрапив у засідку оперативно-військової групи МДБ на хуторі Липини біля с. Заброди. Кирило Михалевич «Савка» із Замшан та Юхим Лахтюк «Яструб» із хутора Ферма були вбиті відразу. Забродівець Максим Олексюк «Явір» під градом куль зумів утекти і врятуватися. Федір Крайнік був поранений і оточений в житі. Опинившись у безвихідному становищі, він піднявся на повний зріст, розчесав гребінцем волосся, і вистрілив собі у скроню із пістолета. Для його впізнання та відвезення тіла в Ратне викликали з Видраниці його родича Василя Федчука. Він згадував, що коли віз підводою Федора до райвідділу, той був ще живий. Він дихав, але був без свідомості. Що було з ним далі – невідомо.

СЛАВА ГЕРОЯМ!

Джерело: Кортеліський історичний музей

Категорія: Кортеліський історичний музей | Переглядів: 120 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]