Головна » 2020 » September » 9 » Скінчилися роботи у нововідкритих підземеллях Луцького заповідника (ФОТО, ВІДЕО)
11:37
Скінчилися роботи у нововідкритих підземеллях Луцького заповідника (ФОТО, ВІДЕО)
Скінчилися роботи у нововідкритих підземеллях Луцького заповідника (ФОТО, ВІДЕО)

У Луцьку завершилось вивчення нововідкритих підземель Башти князів Чарторийських та Колегіуму єзуїтів. Це – черговий етап комплексного архітектурно-археологічного дослідження у Луцькому заповіднику.

Наразі дослідили перший підземний ярус Башти та супутнє приміщення підземель Колегіуму. З підземель походять цікаві знахідки, серед яких – мініатюрний глечик-заклад, віднайдений під першим рядом мурування, в куті між Баштою та Колегіумом.

Після розмурування перестінку на археологів чекали подальші відкриття — комплекс з п’яти приміщень першого підземного ярусу Колегіуму та наступна замуровка.

«Архітектура нововідкритих підземель вражає: прекрасно збережені склепіння, ніші різноманітного призначення, технологічні шахти та переходи роблять об’єкт найбільш значною археологічною знахідкою Волині за період Незалежності України», – зазначив керівник проєкту Віктор Баюк.

Після проведення підготовчих робіт наукове археологічне вивчення нововідкритих підземель неодмінно буде продовжено.

Організатор робіт – Волинська експедиція Охоронна археологічна служба України Інституту археології НАН України під керівництвом Віктора Баюка. Дослідження проходять за допомоги та участі Адміністрація Державного історико-культурного заповідника у м. Луцьку, Спілки археологів України та Східноєвропейський національний університет імені Лесі Українки на замовлення та за кошти Луцька міська рада.

Джерело: Адміністрація Державного історико-культурного заповідника у м. Луцьку

Відео UA: Волинь:

Категорія: Луцький історико-культурний заповідник „Старий Луцьк” | Переглядів: 333 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]