10:18
Швидкубинг у музеї
|
|
Уже другий рік поспіль у Камінь-Каширському краєзнавчому музеї відбуваються змагання зі швидкубингу (спідкубингу). Організаторами змагань є краєзнавчий музей і Камінь-Каширський міський центр фізичного здоров`я населення «Спорт для всіх».
В очiкуваннi старту Що ж таке швидкубинг? Багатьом дорослим і дітям добре відома така механічна головоломка, як кубик Рубіка. Здавалося б, все дуже просто: крутиш собі кубика, допоки складеш всі сторони однакового кольору... Однак, цього не станеться, якщо ви не знаєте відповідних формул. А от швидкубери їх знають, тому для них це справа кількох секунд! Саме швидкісне збирання кубика Рубіка та його різноманітних модифікацій називається швидкубингом (спідкубингом), а його прихильники та умільці – швидкуберами (спідкуберами). Нині ця гра набуває великої популярності в світі: проводяться різноманітні чемпіонати, створюються клуби, товариства, встановлюються нові рекорди. Авжеж: швидкубинг – то інтелектуальна гра, котра навчає самоорганізовуватись, долати труднощі, бути цілеспрямованим та наполегливим, розвиває технічні здібності, зорову пам`ять, моторику рук тощо. На чемпіонаті в 2018 році китайським швидкубером був встановлений приголомшливий світовий рекорд: збирання кубика 3х3х3 за 3,47 сек! Цьогорічні змагання в Камінь-Каширськкому музеї були доволі вмотивованими, позаяк їх спонсором зголосився стати магазин головоломок «Кубик» ( м. Київ, вул. Антоновича, 169, сайт: https://kubik.in.ua/), котрий представив презентабельний призовий фонд для учасників і вболівальників. Це зокрема: 3 комплекти професійного спідкуберського обладнання (таймер і коврик), два комплекти нестардартних механічних головоломок TM Smart для призових місць, в якості заохочувального призу для всіх учасників – кишенькова головоломка «Заморочка», а також ряд інших предметів брендінгу.
Призовий фонд вiд магазину головоломок «Кубик», м.Київ Окрім того, швидкуберів чекали кубки, медалі й дипломи від Камінь-Каширського міського центру фізичного здоров`я населення «Спорт для всіх». До речі, обов`язки арбітрів змагання виконували директор міського центру Сергій Панасюк і зберігач фондів музею Тетяна Маковецька. До участі в змаганнях були запрошені учні 4-7 класів міських шкіл; загалом бажання продемонструвати власну кмітливість та логіку мислення виявили 20 дітей: це значно більше, аніж у минулому році. Зважаючи на вияв зацікавленості до швидкубингу і на те, що змагання є щорічними, – наперед запрошуємо до участі в наступних «боях» усіх бажаючих не лише із міста, а й учнів сільських шкіл району. Каміньські швидкубери змагались у збиранні кубика 2х2х2 і 3х3х3. Отож, переможцями в збиранні кубика 2х2х2 стали: Ось імена переможців у збиранні кубика 3х3х3: Варто зауважити, що ряд школярів уже вдруге беруть участь у змаганнях, а Ілля Зрум, Антон Маковецький та Артем Манвелішвілі знову зайняли призові місця. Від спонсора змагань – магазину головоломок «Кубик», м. Київ – шестеро переможців отримали напрочуд цікаві та якісні механічні головоломки «Розумний кубик», як-от: Smart Cube 3х3 Fisher /кубик Фішера, Smart Cube 3х3 Windmill /Млин, Smart Cube 3х3 Axis /Аксіс, Smart Cube Mastermorphix/Майстерморфікс 3х3 та інші, решта учасників стали власниками наручних браслетів та головоломок «Розібраний будиночок», яскраві рекламки дісталися ще й уболівальникам і присутнім. Окрім того, від міського центру фізичного здоров`я населення «Спорт для всіх» переможці були нагороджені кубками, а учасники – медалями й дипломами. Без сумніву: швидкубинг – то сучасний інтелектуальний вид спорту. Недаремно ж лозунгом змагання став слоган « Інтелект і спорт – рушії прогресу». У перерві учасники змагання та вболівальники оглянули експозиції краєзнавчого музею, дізнались про видатних постатей Камінь-Каширщини, ознайомились з історією краю. Вітаємо переможців і всіх учасників змагань зі швидкубингу та бажаємо їм незламної волі до перемоги та нових високих рекордів!
Наталія Пась, |
|
|
Всього коментарів: 0 | |