Головна » 2016 » December » 29 » Шедевр Лукаса Кранаха Старшого – Портрет Йогана Ангальт-Цербста презентували після реставрації
10:54
Шедевр Лукаса Кранаха Старшого – Портрет Йогана Ангальт-Цербста презентували після реставрації
Шедевр Лукаса Кранаха Старшого – Портрет Йогана Ангальт-Цербста презентували після реставрації

16 грудня 2016 року у Львівській національній галереї мистецтв імені Б.Г. Возницького після комплексу досліджень та реставраційних заходів, які провели фахівці Львівської філії Національного науково-дослідного реставраційного центру України, було представлено картину знаменитого німецького художника епохи Ренесансу Лукаса Кранаха Старшого (1472–1553) «Портрет Йоганна ІV Ангальт-Цербста» з фондів Волинського краєзнавчого музею.

Портрет було виявлено при спробі незаконного вивезення його з України. Після вилучення Митною службою та Службою безпеки України картину було передано Волинському краєзнавчому музею. У 2016 р. портрет надійшов на реставрацію до Львівської філії ННДРЦУ.

Консерваційно-реставраційним процесам передував ряд досліджень та експертиз, здійснених у Луцьку (у Волинському краєзнавчому музеї), Києві (Головній організації Національного науково-дослідного реставраційного центру України) та Львові (Львівській філії ННДРЦУ). Це дозволило ідентифікувати особу портретованого – німецького князя Йоганна ІV Ангальт-Цербста (1504–1551), а також атрибутувати картину і встановити з великою мірою вірогідності авторство Лукаса Кранаха Старшого.    

Унаслідок спроби нелегального вивезення за межі України роботі було завдано шкоди (зловмисник, з метою приховати твір, замаскував його під днище дерев’яного саморобного ящика, внаслідок чого місцями була пошкоджена дерев’яна основа картини, а також левкас і фарбовий шар). Фахівці Львівської філії ННДРЦУ здійснили укріплення фарбового шару та левкасу, усунули численні пізніші втручання в авторський фарбовий шар (підправляння, тонування – повністю було перемальовано руки портретованого), а також потоншили значно потемнілу та пожовтілу лакову плівку.   

На виставці поряд з відреставрованою роботою на інформаційних планшетах представлено результати досліджень (макрофотографії, фотофіксація в УФ та рентгенівських променях тощо), а також фотоілюстративний матеріал щодо процесів реставрації картини.

У рамках презентації роботи Лукаса Кранаха відбулося вручення недержавної нагороди «Архістратиг Михаїл» за найбільші досягнення в галузі реставрації, вивчення та збереження національної духовно-мистецької спадщини. Нагороду отримала Олександра Гливка – художник-реставратор першої кваліфікаційної категорії Львівської філії Національного науково-дослідного реставраційного центру України, яка виконала реставрацію «Портрета Йоганна Ангальт-Цербста».

Виставка триватиме впродовж місяця і стане однією з визначних подій у культурному житті Львова. Потім картина повернеться до Луцька.

Джерело: Музейний простір України

Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 631 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]