Головна » 2015 » July » 28 » Семінар-навчання «Сильні громади – сильна держава» у Маневицькому музеї
13:31
Семінар-навчання «Сильні громади – сильна держава» у Маневицькому музеї
Семінар-навчання «Сильні громади – сильна держава» у Маневицькому музеї

   Децентралізація за рахунок проведення реформ дозволить відродити українські села. Про це йшлося на семінарі «Розвиток сільських територій в умовах децентралізації та європейської інтеграції», що відбувся в Маневицькому краєзнавчому музеї. Участь у заході взяли науковці Львівського національного аграрного університету та Львівської державної фінансової академії Юрій Губені, Петро Оліщук, Віталій Бойко, Олександр Біттер.

   На сьогодні на Маневиччині 32 сільських та селищних рад. Саме зараз вирішується скільки їх залишиться у майбутньому, і яким чином децентралізація позначиться на сільських територіях, адже, як переконує європейський досвід, місцеві проблеми можуть ефективно вирішуватись лише на місцевому рівні. Держава ніколи не дійде до проблем кожного села, кожної вулиці чи двору. Ключовими особами залишатимуться голови сільрад, які й прийматимуть остаточні рішення. На цьому наголошував голова райдержадміністрації Андрій Линдюк, ознайомлюючи гостей з інфраструктурою Маневицького району. На зустрічі було обговорено можливості, які відкриваються для сільських громад в контексті реформи, проблеми, які потрібно вирішити для наступного кроку - об’єднання.

   Ознайомив гостей з соціально-економічним становищем Маневицького району перший заступник РДА Андрій Бурак. На перспективі розвитку сільського господарства у плані інвестицій наголошував заступник начальника відділу агропромислового розвитку РДА Микола Пацаманюк. Начальник управління фінансів РДА Василь Синюк зауважив, що важливо, аби об’єднання громад відбувалося не лише за територіальною, а й економічною та історичною ознаками, потрібно враховувати потенціал громади.

   Начальник відділу економічного розвитку, інвестицій та міжнародного співробітництва Маневицької РДА Надія Савчук розповіла про економічні проекти, що були втілені в життя району. Маневичани були першими не лише в області, але й Україні, які встановили в школі сонячні батареї. Сьогодні ними зацікавились і столичні навчальні заклади. На меті створення інвестиційного паспорту району і розміщення його на сайті адміністрації, аби інвестор у будь-якому куточку світу міг ознайомитись з інфраструктурою району.

   Із культурним та туристичним розвитком Маневиччини ознайомили начальник відділу культури Ігор Дерлюк та директор краєзнавчого музею Петро Хомич.

   Віталій Барванов, який працює в районі з 1981 року і нині очолює управління водного господарства РДА, торкнувся найсуттєвіших проблем, з якими нині стикаються жителі Маневиччини.

   Впровадження в реальне життя реформи місцевого самоврядування обіцяє нові можливості для розвитку інфраструктури, більшої економічної незалежності сільських громад. Але бути початківцями, як і в будь-якій справі, непросто. Та відомо, що сильна держава – це держава, в якій розумно розприділено владу. Хочеться вірити, що цього разу у нас, українців, усе вийде.

Джерело: Нова доба

Категорія: Маневицький краєзнавчий музей | Переглядів: 862 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]