Головна » 2017 » December » 12 » Сакральний живопис Володимира Жупанюка
17:16
Сакральний живопис Володимира Жупанюка
Сакральний живопис Володимира Жупанюка

14 грудня 2017 року о 14.00 год. у Музеї волинської ікони відбудеться відкриття виставки «Сакральний живопис Володимира Жупанюка» та презентація картини «Холмська Богородиця у подіях та фактах».

Запрошуємо поціновувачів таланту Володимира Жупанюка на зустріч з майстром!

ПРЕС-РЕЛІЗ
Відкриття виставки
«Сакральний живопис Володимира Жупанюка»
та презентація картини «Холмська Богородиця у подіях та фактах»

14 грудня 2017 р. у Музеї волинської ікони починає роботу виставка «Сакральний живопис Володимира Жупанюка». Відвідувачі зможуть познайомитися з сакральними картинами майстра, створеними за останнє десятиліття. Вперше на відкритті виставки художник представить одну з найновіших робіт «Холмська Богородиця у подіях та фактах».

Володимир Жупанюк – відомий український художник, народився 8 березня 1947 р. у с. Вовковиї Млинівського р-ну Рівненської обл. У 1971 р. закінчив Київський державний економічний університет. Кілька років працював за фахом, а з 1976 – у Луцькому художньо-оформлюваному комбінаті. За кілька років самотужки опанував основи образотворчої грамоти, вивчив історію мистецтва, зробив перші самостійні кроки в царині живопису. У 1986 р. Володимир Жупанюк організував свою першу персональну виставку. З того часу брав участь у багатьох обласних, всеукраїнських та міжнародних мистецьких заходах. Його персональні виставки відбулися у с. Колодяжне (1985 р.), у Луцьку (1991 , 1998, 2005–06, 2017 роках), у м. Ковель (1993 р.). У 2013 р. став лауреатом обласної мистецької премії ім. Йова Кондзелевича.

Понад 40 років Володимир Жупанюк працює в галузі образотворчого мистецтва. Майстерний графік, аквареліст, живописець-пейзажист, автор серії іконописних робіт має широке коло шанувальників. Його роботи, пройняті любов’ю до рідного краю та щирим захопленням красою навколишнього світу, є окрасою приватних колекцій в Україні та за кордоном. Окремі твори зберігаються у колекції Волинського краєзнавчого музею.

За останнє десятиліття Володимир Жупанюк створив серію робіт, присвячену сакральній тематиці. «Боремельський хрест», «Волинська Богоматір – покровителька землі Волинської», «Святий Миколай – покровитель Луцька», «Христос євхаристійний. Тайна вечеря» та ін. – не просто майстерно виконані живописні полотна, а твори, що наповнені духовними, історичними та культурними вимірами. В основі сюжетів лежать історичні події, легенди, перекази. Створенню кожної картини передувала тривала кропітка дослідницька праця художника по вивченню теми, яка лежатиме в основі сюжету.

У творах «Ярмарок на Івана Богослова», «Володимир Великий – князь Київський», «Холмська ікона Богородиці», серії полотен, присвячених найголовнішим святам православної церкви, мовою пензля він оповідає про те, чим жили, за що боролись, кому молилися наші предки. Живопис тематично розкриває красу, радість і філософічність людського буття.

На відкритті виставки Володимир Жупанюк вперше представить сакральну картину «Холмська Богородиця у подіях та фактах», у якій традиція українського іконопису зображати чудодіяння, якими прославився образ, поєднана з написанням персоналій, пов’язаних з її історією.

Джерело: Музей волинської ікони

Категорія: Музей волинської ікони | Переглядів: 711 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/3
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]