Головна » 2016 » March » 26 » Рухівці передали до Ківерцівського краєзнавчого музею жовто-синє знамено першого національного прапора Ківерець
20:36
Рухівці передали до Ківерцівського краєзнавчого музею жовто-синє знамено першого національного прапора Ківерець
Рухівці передали до Ківерцівського краєзнавчого музею жовто-синє знамено першого національного прапора Ківерець

   З нагоди 17-ої річниці від дня смерті політичного діяча України, журналіста та одного із засновників Народного руху України В’ячеслава Чороновола голова Ківерцівського районного осередку НРУ, депутат районної ради Ігор Мисковець, його заступник по роботі з молоддю Богдан Котельчук, почесний голова районного Руху Петро Вілінець подарували Ківерцівському районному краєзнавчому музею жовто-блакитне знамено 1990 року, яке вперше було підняте у Ківерцях на першотравневій демонстрації.

   Петро Калістратович розповів про перші кроки ківерчан на шляху до вільної, незалежної держави. 4 лютого 1990 року була утворена Ківерцівська районна партія НРУ. Найбільший осередок рухівців був на Ківерцівському механічному заводі. Ідею Петра Вілінця - пронести стяг України на параді перед трибунами радянських чиновників - підтримали його товариші. Всі роботи по виготовленню прапора проводились таємно. Людмила Слісарчук пошила полотнище, Ігор Беднарук викував тризуб, Генадій Горшкальов приніс древко до стягу. П.К. Вілінець прапор зібрав дома.... А 1 травня 1990 року робітники підняли жовто-блакитне полотнище у колоні демонстрантів. За такі дії могли отримати покарання не тільки учасники задуму та виконавці, але і члени їх сімей. 26 років зберігав Петро Калістратович цей стяг. І сьогодні, зі словами побажань для нащадків і вірою, що прапор стане початком нової експозиції, він передав полотнище краєзнавцям.

   Науковий співробітник музею Галина Слатініна подякувала активістам НРУ за такий символічний подарунок.

Джерело: Ківерцівський районний інформаційний портал

Категорія: Ківерцівський районний краєзнавчий музей | Переглядів: 896 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]