Головна » 2018 » January » 13 » Різдвяне сяйво нашого міста (ФОТО, ВІДЕО)
17:52
Різдвяне сяйво нашого міста (ФОТО, ВІДЕО)
Різдвяне сяйво нашого міста (ФОТО, ВІДЕО)

Христос родився,
Мир взвеселився!

11 січня у Художньому музеї відбулась акція «Різдвяне сяйво міста» – спроба реконструкції традицій міського святкування Різдва в Україні. Спроба відтворити моменти самого теплого і родинного зимового свята.

Отож, крім традиційної ялинки, святкового декору, була музика, поезія, розповідь науковців (Зої Навроцької та Олени Старикової) про давні традиції святкування Різдва в шляхетських родинах та міських оселях українців. Консультантом культурно-мистецького заходу була Тамара Садовнік, провідний науковий співробітник відділу давньої історії ВКМ. Під час дійства завідувач музею Зоя Навроцька познайомила гостей із предметами шляхетського побуту, що зберігаються у фондах ВКМ, презентувала різдвяні поштівки – невід'ємного, нині забутого, атрибуту свята, а також – вазу для пуншу. Про походження та рецептуру цього традиційного різдвяного напою розповів Олег Іванюк.

Музичною дорогоцінною перлиною зустрічі став концерт «Аліса в країні fortepiano чудес» лауреата Міжнародного конкурсу молодих піаністів пам'яті Володимира Горовиця Аліси Заїки (м. Київ), яка віртуозно і натхненно виконала твори С. Баха, А. Моцарта, Ф. Ліста та інших відомих композиторів. Це стало можливим завдяки засновнику культурологічного проекту «Мистецькі експедиції» Людмилі Гарарук (Київ). Під час святкової імпрези художниця Лариса Пуханова (Київ) створила низку замальовок-вражень, частину з яких було подаровано у колекцію музею. Присутні не лише слухали розповіді науковців, гостей та музику, а й самі стали учасниками дійства: різдвяні вірші-бурлески, що були написані мандрівними дяками Києво-Могилянського колегіуму на межі ХVII–ХVIII століть, артистично і з гумором прочитали друзі музею: о. Никодим, Михайло Штик, Олег Іванюк та Сергій Бень. Завершальним акордом заходу стала спільна різдвяна колядка усіх учасників урочистого дійства та куштування пуншу, який було приготовлено за рецептурою ресторану «Корона Вітовта», який виступив одним із співорганізатором і спонсором події.

І ніби на підтвердження, що на Різдво насправді можна очікувати дива – з небес полетів сніжок!
Сю віршу, панове,
Що празника читаю,
Із святим Різдвом
Вас поздоровляю! (Фрагмент різдвяного вірша із Хрестоматії давньої української літератури О. Білецького).

Фото: Леонід Максимов, Ольга Щерба

Джерело: Художній музей

Відео Волинської РДНСТРКУ:

Категорія: Художній музей | Переглядів: 650 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 4.0/5
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]