Головна » 2021 » September » 13 » Реконструкція будинків Косачів у Колодяжному: на якому етапі ремонтні роботи (ФОТО, ВІДЕО)
11:12
Реконструкція будинків Косачів у Колодяжному: на якому етапі ремонтні роботи (ФОТО, ВІДЕО)
Реконструкція будинків Косачів у Колодяжному: на якому етапі ремонтні роботи (ФОТО, ВІДЕО)

У меморіальних будинках родини Косачів у селі Колодяжне, де дитячі та юнацькі роки провела Леся Українка, триває реконструкція. Завідувачка музею Ольга Бойко розповіла Суспільному, що кошторис робіт складає 10 мільйонів гривень.

Після усіх робіт для відвідувачів облаштують нові туристичні об’єкти.

Роботи тривають одночасно у двох будинках Косачів. Їх називають «сірий» і «білий». Завідувачка музею Ольга Бойко розповідає – це перша реконструкція з часу відкриття музею.

«Деревина в жахливому стані. Будуть повністю замінені вікна, двері, уся столярка. Зараз знімається утеплення з горища і сьогодні почали знімати бруківку на території», – каже музейниця. Додає: також буде проведена заміна озеленення, яке є на території садиби.

З усіх конструкцій батьківського будинку Косачів в задовільному стані тільки ґонт, яким накритий дах. Його вже почистили та покрили дьогтем, – розповів будівельник Володимир Лесюк. Каже: найбільше роботи всередині будинку. Потребують заміни соснові бруси фундаменту.

«Їх треба міняти, однозначно. Це буде фрагмент за фрагментом, тому що підняти цілий будинок буде складно», – розповідає будівельник.

У «білому» будинку будівельники нині працюють в підвальному приміщенні. Його, каже Ольга Бойко, планують облаштувати для відвідувачів. «Відомо, що тут знаходились овочі, фрукти, різні закрутки, наливки. Плануємо все це відтворити», – додає завідувачка.

Частина меблів та експонатів з обох будинків зараз зберігаються у фондах музею, з іншої зробили виставку під назвою «За обіднім столом» та презентують її у літературній експозиції.

Категорія: Колодяжненський музей Лесі Українки | Переглядів: 367 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]