Головна » 2020 » April » 16 » Рекомендації ICOM щодо роботи музеїв під час карантину
09:33
Рекомендації ICOM щодо роботи музеїв під час карантину
Рекомендації ICOM щодо роботи музеїв під час карантину

ICOM оприлюднив низку загальних рекомендацій в частині роботи музеїв на період карантину. Багато з цих рекомендацій вже знайомі музейникам України, але прочитайте, дізнаєтеся чимало корисного:

Пандемія COVID-19 впливає на музейний сектор таким чином, який ми поки не можемо повністю передбачити, особливо що стосується економічних втрат. Однак зараз примусове закриття та відсутність більшості персоналу вже можуть серйозно вплинути на збереження та безпеку колекцій.

Не нехтуючи всіма необхідними заходами для стримування поширення хвороби, а також тими, що спрямовані на забезпечення безпеки населення, музеї не можуть не виконувати свою первинну функцію збереження матеріального та нематеріального надбання людства.

Культурні установи по всьому світу вже демонструють велику стійкість і креативність у віддаленому спілкуванні зі своєю громадськістю . Для подальшої допомоги їм у ці невизначені часи ми підготували за допомогою Міжнародного комітету з охорони природи ICOM (ICOM-CC) низку «пандемічних вказівок» щодо того, як поводитися із збереженням під час надзвичайних ситуацій, поставивши на перше місце безпеку працівників:

Зверніть увагу, що ці рекомендації були складені 04 квітня 2020 року. Вони враховують вказівки щодо запобігання поширенню Covid-19, які постійно оновлюються. Зверніться до органів місцевого самоврядування та своєї установи та до ВООЗ за найсвіжішими вказівками щодо безпечної поведінки та процедур.

В ЗАГАЛЬНОМУ

1. Рекомендації у всьому світі заохочують державні установи закритись до тих пір, поки загроза вірусу корони більше не стане проблемою. У вашому закладі повинен бути лише необхідний персонал. Сюди можна віднести охорону, інженерію та епізодичний керівник консерваторів чи колекцій.

2. Підготуйте списки персоналу / експертів, які будуть нести черговий обов'язок, та інших, які є в наявності. Налагоджуйте співпрацю з сусідніми музеями чи подібними установами, щоб зробити необхідну заміну персоналу чи домовленості у випадку, якщо співробітники одного музею заражаються.

3. Віруси погіршуються відносно швидко, але можуть залишатися активними до 72 годин, а різні поверхні викликають різну швидкість погіршення вірусу.

4. Частіше проводьте прибирання територій, до яких люди мають щоденний доступ.

5. Подумайте про зміну фільтрів у системах ОВК. Там, де системи ОВК не встановлені, розгляньте інший тип регулярної контрольованої вентиляції збору та зберігання.

6. У випадку документально зафіксованих інфекцій встановлюйте карантин на відповідній території (принаймні) на два тижні або до безпечного доступу.

У ВИСТАВКАХ

Перша у всьому світі рекомендація – це все-таки закрити всі майданчики для громадських зборів, включаючи виставкові майданчики в осяжному майбутньому, а також сприяти соціальній дистанції. Якщо це неможливо у вашому регіоні, будь ласка, подумайте про створення наступного:

 • Обмежте доступ до виставкових приміщень, щоб допомогти відвідувачам дистанціюватися. Як правило, 1,5 м рекомендується як відстань між особинами. Час роботи музею може бути обмеженим - 4 години замість звичайних 8, або встановлювати змінний графік, так що в певний час на певній території була менше людей.
 • На вході: встановіть дезінфікуючі гелеві дозатори та / або забезпечте відвідувачам доступ до мийних кімнат з милом та гарячою водою. Розмістіть вивіски, що заохочують відвідувачів тримати руки чистими та подалі від обличчя.
 • Видаліть аудіо-довідники та подібні предмети, які відображаються на дисплеї для «дотику та спроби».
 • Установки з активуючими кнопками повинні часто чиститися за допомогою дезінфікуючих засобів.
 • Обмежте доступ до установок, які не можуть бути ретельно очищені чи дезінфіковані.

ПРИБИРАННЯ ВИСТАВКОВИХ ПРИМІЩЕНЬ

 • Дотримуйтесь звичайних інструкцій щодо мокрого / хімчистки, але збільшуйте частоту чищення принаймні один раз на день.
 • Для вітрин та подібних поверхонь можна застосовувати водяний, мило та дезінфікуючий спрей (тобто 70% ізопропіловий спирт або етанол) до тих пір, поки вони не використовуються на предметах, що відображаються. Остерігайтеся певних матеріалів та покриттів, сприйнятливих до алкоголю (оргскла, лаки з шеллаком тощо).
 • Переконайтесь, що персонал з прибирання пройшов навчання. Якщо можливо, використовуйте персонал, який вже знайомий з колекціями та відповідними процедурами очищення в цьому районі.
 • Об'єкти на дисплеї повинні бути очищені лише кваліфікованими консерваторами або кваліфікованими фахівцями з колекцій.

У МІСЦЯХ ЗБЕРІГАННЯ ТА РОБОТИ (БЕЗ ДОСТУПУ ГРОМАДСЬКОСТІ)

 • Обмежте обробку колекцій, якщо це можливо.
 • Переконайтесь, що весь персонал має легкий доступ до засобів для миття рук гарячою водою з милом, дезінфекційного гелю та одноразових рукавичок.
 • Переконайтесь, що в одній кімнаті працює лише обмежена кількість людей (максимум 5) та підтримувати безпечну відстань один від одного. Як правило, 1,5 м рекомендується як відстань між особинами.
 • Більші групи персоналу можуть розділитись та працювати в інші дні, щоб підтримувати безпечну відстань одна від одної.
 • Розподіліть свій персонал на команди, у яких спільно працюють лише ті самі члени команди.
 • Мийте та дезінфікуйте тверді поверхні, ручки, дверні ручки, вимикачі світла, кавомашини тощо з великою частотою.
 • Маски, навіть домашні тканинні маски, можна носити насамперед, щоб нагадати працівникам не чіпати їх обличчя.
 • Музеї повинні мати карантинну зону для предметів. У цій зоні повинні бути порожні полиці, шафи, ящики, де вкладені предмети з мінімальним дотиком / поводженням можна відокремити від основної колекції, а також просту систему маркування із зазначенням дат, що, чому і ким були об'єкти закривати на карантин.

Джерело: ICOM

Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 831 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]