Головна » 2016 » April » 26 » РАДІАЦІЯ чи «РАДІОФОБІЯ»
11:06
РАДІАЦІЯ чи «РАДІОФОБІЯ»
РАДІАЦІЯ чи «РАДІОФОБІЯ»

   Під такою назвою вийшла в світ 25 років тому невелика за розміром, але потужна за фактами, брошура відомого на Волині і в Україні письменника і публіциста, історика і краєзнавця, директора Музею історії сільського господарства Волині-скансен Олександра Середюка.

   Чорнобильська катастрофа у 90 разів гірша за атомне бомбардування Хіросіми і Нагасакі. Площа, забруднена цезієм-137 з рівнем до одного кюрі на один квадратний кілометр, складає понад 37 тисяч квадратних кілометрів. І живуть на ній мільйони наших людей. Проте комуністичні бонзи того часу радились і визначались, як бути: адже наближалося свято Першого травня – Міжнародний день солідарності трудящих. І цих трудящих вивели на першотравневу демонстрацію не тільки в Києві, а й у інших прилеглих містах.

   До цього часу про цю катастрофу віку не сказана вся правда. Не чекаючи «милості» від титулованих спеціалістів, автор почав збирати інформацію, що тоді друкувалась і видавалась у нас і за рубежем. Все зібране узагальнив, опублікував статтю, потім видав брошуру, яка стала в нагоді не тільки спеціалістам, а й пересічним громадянам. Бо радіація не розбирає ні віку, ні статті, ні посад, ні звань.

   У книжці Олександра Середюка виділено такі розділи: «Стій! Прохід заборонений!», «Наказано-написано-засекречено», «Ніщо не проходить безслідно», «Їжею не захоплюйтесь, Стронцій в каструлі», «Альтернатива атомній енергетиці – є», «Заходи по зниженню радіоактивної дози», Використана література.

   Ця брошура – одна з перших сміливих розвідок про катастрофу віку, в якій розказано правду про радіацію, що впала на голови українців і яку намагалися приховати комуністичні колаборанти.

   Бажаючі придбати такий ексклюзив, можуть звертатися до адміністрації Музею історії сільського господарства Волині-скансен, що в селищі Рокині Луцького району.

Ольга Рогова,

зберігач фонів Музею історії сільського господарства Волині-скансен

Категорія: Рокинівський музей історії c/г Волині-скансен | Переглядів: 852 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]