Головна » 2018 » December » 13 » Просвітянське свято в музеї
09:03
Просвітянське свято в музеї
Просвітянське свято в музеї

8 грудня цього року повсюдно в Україні відзначали 150-літній ювілей товариства “Просвіта”. Це найстаріша і наймасовіша громадська організація, завдяки якій український народ не загинув, а переріс у державницьку націю.

Не залишилися осторонь відзначення цієї круглої дати і затурцівські просвітяни. Осередком “Джерело”, що діє при Затурцівському меморіальному музеї В'ячеслава Липинського, було підготовлено і проведено ювілейну академію за участю не лише місцевих просвітян, а й представників Товариства з інших куточків краю. Серед них відомі волиняни: Ростислав Кушнірук, Олеся Ковальчук, Галина Кажан, Леся Обухович, Галина Івашків, Олександр Мельник, Михайло Скопюк, вокальне тріо “Віра, Надія, Любов” (Надія Поліщук, Галина Савельєва, Ольга Шабала). Духовну підтримку у проведенні свята надали священики Української Православної Церкви Київського Патріархату о. Василь Кравець та о.Іван Квік.

Гості урочистої академії з нагоди 150-рiччя Товариства

Педагоги, учасниці дисидентського руху 1960-х рр. Олеся Ковальчук i Марія Мельничук

Пристрасне слово заслуженої артистки України Галини Кажан

Вірш-посвяту музею читає автор Галина Ушакова

На вечорі було перегорнуто сторінки історії “Просвіти”, згадано імена подвижників просвітництва на Волині, окреслено коло завдань осередків на сучасному етапі, відзначено грамотами Волинської крайової організації Товариства найактивніших просвітян сільського осередку.

Учасники заходу ознайомились з виставкою “Просвітництво і музеї”, розгорнутою в конференцзалі закладу з нагоди ювілею.

Як заклик до дії на заході прозвучали слова видатного громадського діяча і педагога Богдана Лепкого: “Просвіта є основою кождого культурного народу, і чим сильніша та основа, тим кріпше стоїть народна будівля, тим менше вона боїться катастроф... Пора зрозуміти, що “Просвіта” стоїть вище партій, вище всяких політичних і суспільних угруповань, що вона — наше спільне добро, котре цінити і котрим дорожити повинен кожний українець”.

В. Кушнір,
завідувач музею

Категорія: Затурцівський меморіальний музей В.Липинського | Переглядів: 456 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 2.7/3
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]