Головна » 2015 » October » 9 » Про УПА на Ратнівщині розповідають у Кортеліському музеї
15:24
Про УПА на Ратнівщині розповідають у Кортеліському музеї
Про УПА на Ратнівщині розповідають у Кортеліському музеї

   У Кортеліському історичному музеї відкрито виставку „УПА на Ратнівщині”, яка приурочена до Дня захисника України та річниці створення Української Повстанської Армії. Ця героїчна і водночас трагічна сторінка в історії нашого краю поки що вивчена дуже мало. Але завдяки допомозі Богдана Зека, який зараз працює на посаді наукового співробітника Волинського краєзнавчого музею, ми отримали значну кількість фотографій повстанців Ратнівщини, які в 40-их – на початку 50-их років минулого століття боролися за вільну незалежну соборну Україну. Серед них такі відомі постаті, як Михалевич Андрій Сергійович (,,Кос’’), референт служби безпеки ОУН Ковельської округи, Калачук Степан Васильович (,,Панас’’), кущовий провідник ОУН Старовижівського району, до якого в той час входила частина сіл Ратнівщини, Потапейко Лукаш Іванович (,,Луй’’), командир боївки, а пізніше провідник ОУН на території Заболотівського району, та багато інших.

   Боротьба, яку вели повстанці проти сталінського режиму, була важкою та нерівною і не було в ній шансів на перемогу. Але на їх обличчях не має і тіні страху чи розгубленості. Ніхто з них не зрадив і не здався в полон. Вони свою присягу на вірність Україні виконали до кінця.

   Ще одним цікавим експонатом виставки є алюмінієвий бідон 1945 року, в якому зберігався архів ,,Коса’’. Цей бідон було відкопано наприкінці 80-их років в лісі біля села Вужиськ. Частина архіву була знищена, але понад 400 документів були передані у фонди Національного музею історії України у Другій світовій війні в Києві. Це дає перспективу на подальше детальне вивчення цього періоду історії нашого краю.

Микола Михалевич,

директор Кортеліського історичного музею

Категорія: Кортеліський історичний музей | Переглядів: 1309 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 3.0/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]