Головна » 2018 » October » 3 » Презентували монографію про Холмську ікону Богородиці (ФОТО, ВІДЕО)
15:50
Презентували монографію про Холмську ікону Богородиці (ФОТО, ВІДЕО)
Презентували монографію про Холмську ікону Богородиці (ФОТО, ВІДЕО)

2 жовтня 2018 року у Музеї волинської ікони відбулася презентація монографії доктора історичних наук, завідувача відділу історії середніх віків Інституту українознавства імені Івана Крип’якевича НАН України Володимира Александровича «Холмська ікона Богородиці з Емануїлом», яка вийшла у книжковій друкарні «Коло», м. Дрогобич.

До музею завітали науковці, представники влади і громадських організацій, духовенство, члени товариства «Холмщина», донька і онука Надії Горлицької, яка передала Холмську Чудотворну ікону Богородиці до музею, поціновувачі сакральної спадщини краю. В урочистому заході, який вів директор Волинського краєзнавчого музею Анатолій Силюк, взяли участь і виступили автор книги – Володимир Александрович та розробник макету і мистецького оформлення видання – Федір Лукавий.

Автор наголосив на унікальності ікони, як шедевру константинопольського аристократичного малярства зламу ХІІ–ХІІІ ст., що немає аналогів серед доступного нині чималого фонду візантійських ікон столичної школи. Володимир Александрович відзначив, що пам’ятка трактується як рідкісний приклад українсько-візантійських мистецьких зв’язків часів короля Данила Романовича (1201–1264) – виняткового періоду у національній історії України.

Священнослужителі УПЦ КП (прот. Микола Цап, о. Василій), УПЦ (прот Олександр Богданов), УГКЦ (о. Терентій) у своїх виступах наголосили на важливій ролі Холмського образу у духовному житті християн.

Завідувач Музею волинської ікони Тетяна Єлісєєва відзначила роль колективу музею у збереженні, дослідженні, реставрації та популяризації Холмської ікони Богородиці і висловила надію на видання науково-популярної книги про історію та пошанування ікони з давніх часів до сьогодення.

На завершення заходу автор подарував презентовану книгу родині Надії Горлицької та секретарю міської ради, виконувачу повноважень міського голови Григорію Пустовіту, який пообіцяв віднайти кошти для придбання книги для бібліотек м.Луцька.

Джерело: Музей волинської ікони

Відео ПАТ НСТУ ВРД:

Категорія: Музей волинської ікони | Переглядів: 703 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/3
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]