Головна » 2020 » January » 24 » Презентовано виставку «Андроник Лазарчук: родом з Волині, серцем – з Україною»
17:20
Презентовано виставку «Андроник Лазарчук: родом з Волині, серцем – з Україною»
Презентовано виставку «Андроник Лазарчук: родом з Волині, серцем – з Україною»

2020 – ПІД ЗНАКОМ АНДРОНИКА ЛАЗАРЧУКА

Презентація художньо-меморіальної виставки
«Андроник Лазарчук: родом з Волині, серцем – з Україною»
до 150-річчя українського художника, педагога,

культурного діяча

23 січня 2020 року у Художньому музеї, відділі Волинського краєзнавчого музею, відбулося урочисте відкриття художньо-меморіальної виставки «Андроник Лазарчук: родом з Волині, серцем – з Україною».

У січні 2020 року виповнилося 150 років від дня народження українського художника, уродженця Волині (с. Уховецьк, нині Ковельського району) Андроника Лазарчука (1870–1934).

Твори художника представлені в Художньому музеї в Луцьку, в ряді музеїв України (Національному художньому музеї України, Музеї видатних діячів української культури в Києві, Чернігівському і Хмельницькому художніх музеях) та Національному художньому музеї Білорусі. Найбільша збірка робіт Андроника Лазарчука зберігається у Волинському краєзнавчому музеї – більше 100 робіт.

На ювілейній виставці у Художньому музеї представлено твори живопису, графіки, документи, меморіальні речі з фондів Волинського краєзнавчого музею, Колодяжненського літературно-меморіального музею Лесі Українки та музею Лесі Українки Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки. Виставка відображає усі напрямки й періоди творчості Андроника Лазарчука, одного із самобутніх художників України, до кінця ще не вивчених і не поцінованих. Хронологічні межі виставки 1892–1934 рр.

Автор виставки Тамара Левицька впродовж 30 років досліджує життя і творчість Андроника Лазарчука, як художника, педагога, культурного діяча. У значній мірі саме завдяки дослідниці Україна і світ відкрили для себе цього талановитого волинянина. Це вже третя найбільш повна виставка митця у Луцьку.

На відкритті виставки виступили перший заступник голови Волинської обласної ради Юрій Поліщук, заступник начальника управління культури, з питань релігій та національностей облдержадміністрації Віталій Стрільчук, директорка Волинського краєзнавчого музею Оксана Важатко, голова благодійного фонду Івана Омелянюка «Волинь-Україна» Галина Голубович, директорка Ковельського історичного музею Маргарита Матвійчук та директорка Музею Лесі Українки СНУ імені Лесі Українки Тетяна Данилюк-Терещук.

У відкритті виставки взяла участь правнучка художника Маргарита Лазарчук, яка від імені великої родини Лазарчуків, подякувала за вшанування пам’яті Андроника Лазарчука на Волині.

Виставку представила її автор – старший науковий співробітник Художнього музею Тамара Левицька, яка цікаво й образно розповіла про життєвий і творчий шлях художника.

Виставка підготовлена в рамках мистецького проєкту «Андроник Лазарчук: родом з Волині, серцем – з Україною», який буде реалізовано впродовж 2020 року. Автори проєкту: кандидат історичних наук, заступник директора з наукової роботи Волинського краєзнавчого музею Євгенія Ковальчук і старший науковий співробітник Художнього музею Тамара Левицька.

Виставка робіт Андроника Лазарчука буде працювати у Художньому музеї в Луцьку протягом лютого-березня 2020 року.

Заплановано також її експонування впродовж 2020 року музеях і виставкових залах Волинської області (в першу чергу в Ковелі і Колодяжному).

Фото Л. Максимова

Категорія: Художній музей | Переглядів: 308 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/4
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]