Головна » 2017 » February » 16 » Презентація альманаху «Променади Любомля»
13:35
Презентація альманаху «Променади Любомля»
Презентація альманаху «Променади Любомля»

В особливий день, на свято Стрітення працівники Любомльського краєзнавчого музею у районній бібліотеці для дорослих організували та провели презентацію літературно-мистецького альманаху «Променади Любомля», де зібрані поетичні та прозові твори 20 талановитих старших, молодших і зовсім юних авторів, які є жителями та уродженцями Любомльщини.

Ілюструвала видання також жителька м. Любомль, художниця і вчителька районної гімназії Оксана Богута. Окремої уваги заслуговує факт, що кошти для виходу у світ альманаху у волинському видавництві «Вежа-друк» на прохання організаторів надала Любомльська міська рада.

Ведучою заходу була науковий працівник музею, упорядник, редактор та одна з авторок альманаху Юлія Хвас. Вона зауважила, що, цікавлячись творчістю юних талантів, учнів шкіл, жителів нашого міста та району, виявила чимало літературних творів, вартих уваги своїми художністю, оригінальністю світобачення, самобутньою авторською інтонацією. А література, як і будь-яке інше мистецтво, здатна утримувати в собі неземні потоки позитивної енергії, які випромінює душа людини у процесі творчості. Саме вони здатні викликати і створити ауру добра, світла, естетичної краси, дозволити відчути насолоду від словесної музики та насиченості її особливими кольорами посеред інколи занадто сірої буденності, перемежованої невтішними новинами зі сходу України та повсякденними справами. І з виходом альманаху, сподіваємось, у нашому краї люди більше дізнаються, що літературний процес – це не щось таке віддалене і відділене, а твориться безпосередньо поряд із нами.

Гості зацікавлено слухали опубліковані у колективному збірнику твори в авторському виконанні. Своїм актуальним гумором та прозовою мініатюрою потішила присутніх письменниця, жителька м. Любомль Наталка Котович, елегійними, почуттєво-образними поезіями полонила увагу слухачів жителька м. Любомль, студентка Східноєвропейського університету імені Лесі Українки, перспективна молода авторка Тетяна Мартинюк, фрагментом зворушливої прози для дітей здивувала присутніх талановита молода вчителька української мови та літератури Любомльської ЗОШ № 2 Ольга Сінькова, свої оригінальні вірші зачитав журналіст, завідувач відділом Любомльської райгазети «Наше життя» Володимир Філіпчук, дивовижно глибокі та змістовні поезії подарувала усім студентка Східноєвропейського університету ім. Лесі Українки, уродженка смт. Головне Любомльського району Анастасія Шнайдер. Серед творчо-обдарованої учнівської молоді свої твори читали школярки місцевих шкіл Дарина Дігтярук, Марина Доротюк, Ольга Мариньоха.

Під час обговорення презентованого збірника «Альманахи Любомля» із вітальними словами до його авторів та редакторів звернулися Любомльський міський голова Роман Ющук, директор Любомльської районної бібліотеки Світлана Овдієвич, директор Любомльського краєзнавчого музею Олександр Остапюк, працівник районної газети «Новий погляд» Галина Ващук, художниця, ілюстратор альманаху Оксана Богута

Юлія Хвас зачитала відгук про нещодавно виданий альманах «Променади Любомля» від відомого українського письменника Йосипа Струцюка. Ось уривок із нього: «Вихід літературно-мистецького альманаху в районі – явище рідкісне. Особливо для нашого тривожного і непевного сьогодення. Не хочу тут перераховувати імен, особливо серед наймолодших, які вже засвідчують, що можуть не тільки вправно підібрати риму чи дотриматися того чи іншого поетичного розміру, але й створити цікаву метафору чи знайти у прозі відповідний ракурс для розкриття теми. Окремі навіть намагаються освоїти поширений як у Європі, так і на американському континенті верлібр. Для мене це особливо приємно».

На завершення літературно-мистецького заходу щирий музичний подарунок гостям зробила молода поетеса Тетяна Мартинюк, яка під власний гітарний супровід виконала пісню із репертуару відомого українського гурту «Kozak System» на слова Сергія Жадана «Коли вона» та пісню на слова Ліни Костенко «Між іншим».

Джерело: Любомльський краєзнавчий музей

Категорія: Любомльський краєзнавчий музей | Переглядів: 671 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]