Головна » 2019 » March » 5 » Православне українство Волині
16:21
Православне українство Волині
Православне українство Волині

ПРЕС-РЕЛІЗ

Православне українство Волині на сторінках нового номера журналу «Пам’ятки України. Історія та культура».

12 березня 2019 р. о 12 годині у Музеї волинської ікони відбудеться презентація науково-популярного журналу «Пам’ятки України. Історія та культура» (№7-9 2018).

Журнал заснований 1969 р. з ініціативи академіка Петра Тронька, як відомчий інформаційно-методичний бюлетень Українського товариства охорони пам’яток історії та культури. З 2017 р. «Пам’ятки України. Історія та культура» є всеукраїнським незалежним позавідомчим науково-популярним ілюстрованим виданням про національну спадщину. Головний редактор – Анатолій Сєриков, директор – Валентин Кондратюк.

Чільне місце у 7–9 номері журналу відведене матеріалам науковців Києва, Львова і Луцька про життєвий і творчий шлях відомого українського іконописця Йова Кондзелевича (1667 – після 1740). Вперше друкуються спогади видатного мистецтвознавця, директора Львівської галереї мистецтв, Героя України, академіка Української академії мистецтв Бориса Возницького (1926–2012) про віднайдення творів Йова Кондзелевича на початку 1960-их років. Про твори Йова Кондзелевича та майстрів його кола у збірках музеїв України розповідають Марія Гелитович (кандидат мистецтвознавства, завідувач відділу давньоукраїнського мистецтва Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького), Роман Зілінко (завідувач виставково-експозиційного відділу Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького), Тетяна Єлісєєва (завідувач Музею волинської ікони). Євгенія Ковальчук, кандидат історичних наук, заступник директора з наукової роботи Волинського краєзнавчого музею оповідає про пошуки і знахідки творів Йова Кондзелевича під час експедицій музею у 1981–2017 р.р.

Цікавим для читачів стане інтерв’ю з доктором богослов’я, ієрархом Константинопольського Патріархату, архієпископом Тельмісським Іовом (Гечи) про надання автокефалії Українській церкві.

У презентації візьме участь Голова Київської Ставропігії, постійний представник Вселенського Патріархату в Україні, Екзарх Михаїл (Аніщенко).

До виступів запрошені представники Православної Церкви України, науковці, музейники, діячі культури Волині.

На презентації можна буде придбати журнал «Пам’ятки України. Історія та культура» та його спеціальні додатки за найнижчими цінами.

Категорія: Музей волинської ікони | Переглядів: 395 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]