Головна » 2017 » February » 25 » Побачення з Лелією (ФОТО, ВІДЕО)
19:40
Побачення з Лелією (ФОТО, ВІДЕО)
Побачення з Лелією (ФОТО, ВІДЕО)

Постать молодшої сестри Лесі Українки Ольги Косач-Кривинюк – лікаря, педагога, письменниці (літературний псевдонім – Олеся Зірка), перекладача, фольклориста, етнографа, народної майстрині, – настільки яскрава, що навіть за радянських часів не вдалося повністю замовчати її постать і слід який Ольга Петрівна залишила в історії української культури.

24 лютого, до 146-ї річниці від дня народження Лесі Українки та 140-річного ювілею Ольги Косач-Кривинюк, у Музеї Лесі Українки Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки відбулося відкриття виставки «Сестри», присвячене цим двом знаковим для України жінкам.

Відкрив дійство вчений секретар Інституту Лесі Українки Сергій Романов, котрий одразу ж надав слово деканові факультету філології та журналістики СНУ, доцентові Юрію Громику. У своєму вступному слові пан декан висловив глибоку вдячність усім причетним до організації згаданої виставки. Завідувач музею Тетяна Данилюк-Терещук закликала вважати килим у виставковій залі своєрідним килимом-літаком, який має перенести присутніх у казку Лесі Українки «Лелія». Це прозвучало символічно, оскільки Лелією, Лілеєю, Лілею Леся Українка звала свою любу сестричку Ольгу.

Про знаковість події й раритетність представлених на виставці експонатів (зокрема авторизованого машинопису підготованої Ольгою Петрівною й згодом виданої в діаспорі хронології життя і творчості Лесі Українки) говорили того дня директор Волинського краєзнавчого музею, заслужений працівник культури України Анатолій Силюк та головний хранитель фондів цього ж музею Наталія Пушкар. Було висловлено глибокий жаль з приводу неможливості перевести останки Ольги Косач-Кривинюк в Україну, позаяк 2004 року її могила в Авгсбурзі (Німеччина) перестала існувати – в ній поховали іншу людину…

Посередником у «побаченні з Лелією», звісно, була Тетяна Ярославівна. Докладно, як це вона вміє, розповіла про кожен експонат, представлений на експозиції (аркуш із гербарію із троян-зіллям, рукописний зошит із почерком Лесі та Лілі, згаданий уже авторизований машинопис хронології, наперсток Ольги Петрівни, її дослідження українських народних візерунків, пісень тощо).

Завідувач кафедри історія та культури української мови СНУ, професор Світлана Богдан продемонструвала календар «Глухівський льон» із вишивками, зробленими за візерунками Ольги Косач-Кривинюк.

На відкритті виставки був присутній консул Генерального консульства Республіки Польща в Луцьк пан Кшиштоф Савіцкі.

Максим КИРИЛЕНКО

Фото Джафара АЛІШЕРОВА

Джерело: сайт Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки

Категорія: Музей Лесі Українки Волинського національного університету імені Лесі Українки | Переглядів: 742 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 4.0/4
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]