Головна » 2019 » September » 10 » Пливла океаном та їхала автівкою: луцький музей отримав важливу книгу
20:51
Пливла океаном та їхала автівкою: луцький музей отримав важливу книгу
Пливла океаном та їхала автівкою: луцький музей отримав важливу книгу

З Америки на адресу Андрія Бондарчука, почесного голови Луцького Хрестовоздвиженського братства (відродженого), народного депутата України І скликання, письменника і журналіста, Почесного громадянина Волині, Луцька й рідного села Сереховичі, надійшла унікальна посилка – перевидання книги «Евхологіон, альбо Молитвослов или Требник» (Київ, 1646). Про це повідомила «Волинь-нова».

Подарований Андрієві Івановичу «Требник» важить 7 кілограмів

Оригінальне видання здійснене в друкарні Києво-Печерської лаври київським митрополитом Петром Могилою, почесним членом Луцького Хрестовоздвиженського братства з 30–х рр. XVII ст. Спираючись на доробок острозьких книжників, діячів братств, учених Лаврського гуртка, Петро Могила в «Требнику» використав найновіші дані філологічної, історичної, географічної, філософської наук, звертався до творів античних, середньовічних і новітніх авторів – православних, католиків, аріан, магометан, юдеїв. Книга містить наближені до богослужбової практики обряди Української православної церкви, настанови для священників у чинах, молитвах і молебнях. Мова «Требника» церковнослов’янська, а передмови, геральдичні вірші та похоронні казання написані старо­українською.

«Великий Требник Петра Могили» заслужено посідає місце теологічного довідника, своєрідної церковної енциклопедії. Він неодноразово перевидавався. До Луцька надійшов діаспорний фоліант. «Требник» Петра Могили: перевидання з оригіналу, що появився у друкарні Києво-Печерської лаври 16 грудня 1646 року / упоряд. А. Жуковський. – 2–ге вид. – Канберра; Мюнхен; Париж: Українська автокефальна православна церква в Австралії і Новій Зеландії; Наук. т-во ім. Шевченка в Європі; Акад. вид-во Петра Белея, 1988. – 977, 256, 425 с.

Важливе видання для Братства з дарчим написом надіслав його почесний братчик у США, великий патріот України, член уряду УНР в екзилі, уродженець села Люб’язь Любешівського району Волині Михайло Герець, який вимушено покинув Україну у 1944 році.

Про пана Гереця і презентацію його книги «У світ широкий з Україною в серці» газета «Волинь» писала не раз.

Вражають і розміри подарованого «Требника»: 34х20,5х14,2 см, вага 7 кілограмів. Тож почесний голова Братства доставив його нам автівкою. За побажанням пана Гереця і згідно з рішенням зборів сучасного Луцького братства книга передається у фонди Волинського краєзнавчого музею, а постійно експонуватиметься в Музеї історії Луцького братства.

Презентація подарованого видання в музейних стінах запланована на 26 вересня цього року.

Олена Бірюліна,
завідувачка Музею історії Луцького братства

Категорія: Музей історії Луцького братства | Переглядів: 367 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 3.0/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]