Головна » 2018 » September » 25 » Підсумки V Всеукраїнського музейного фестивалю: волинські музейники знову серед кращих!

Волинський краєзнавчий музей в особі директора Анатолія Силюка отримав нагороду переможця за книгу-альбом «Музей волинської ікони», яка серед 55 музейних видань зайняла почесне ІІ місце у номінації «Каталоги музейних колекцій» на V Всеукраїнському музейному фестивалі у м. Дніпро.

В І Т А Є М О !!!

З 18 по 24 вересня у Дніпрі на базі Дніпропетровського національного історичного музею імені Д.І.Яворницького проходив V Всеукраїнський музейний фестиваль «Музей та виклики часу».

У ньому взяли участь 57 музеїв та громадських організацій з 17 областей України. До Дніпра приїхало близько 140 музейників з усіх куточків України. Вони презентували 27 міні-виставок, 55 музейних видань та подали 36 заявок на промоушен.

В рамках фестивалю відбулися два круглі столи: «Музеї в Україні» та «Інноваційні динамічні технології в музеї». Пройшла лекція Вікторії Ловак «Позитивний імідж як запорука успіху музею». Музейники змогли побачити вечірню театралізовану екскурсію «Володарі степу: половці» та відвідали Токівські водоспади та Нікопольський краєзнавчий музей.

24 вересня спочатку у філармонії, а потім у залі №8 історичного музею відбулося нагородження переможців музейного фестивалю.

Адміністрація історичного музею вдячна всім, хто зумів в такий нелегкий для держави час приїхати та прийняти участь у Всеукраїнському музейному фестивалі.

Переможці:

Виставки

• І місце — Чернігівський історичний музей ім. В.В. Тарновського. «Кулеметний станок на дорогах АТО. З історії одного музейного експоната».
  • ІІ місце — Художньо-меморіальний музей І.Ю. Рєпіна. м. Чугуїв. «Я – людина чи електорат: раціон обираєш ти».
  • ІІІ місце — Дніпропетровський національний історичний музей ім. Д.І.Яворницького «Обличчя ворога».

Заохочувальні призи

• «Живий музей – як виклик часу». Чернігівський обласний художній музей ім. Григорія Галагана. «Живий музей від «Живої шафи».
  • «Громадянська позиція – як виклик часу». Кіровоградський обласний художній музей. «На перехресті часу».
  • «Експозиційне рішення – як виклик часу». Львівський історичний музей. «У вирі боротьби за українську державність (до 100-річчя проголошення ЗУНР)».
  • Дебют. Дніпровський Технічно-краєзнавчий музей «Машини Часу». 2Автомобіль-мистецтво».
  • За благодійну підтримку українських музеїв. Піркл Дмитро.
  • Музейний досвід. Капустіна Надія Іванівна.

Промоушен

• І місце — Національний музей медицини України.
  • ІІ місце — Міський історико-краєзнавчий музей Криворізької міської ради.
  • ІІІ місце — Рівненський обласний краєзнавчий музей.
  • Дебют — Меморіальний музей тоталітарних режимів «Територія Терору». м.Львов.
  • Заохочувальний приз: Мелітопольский міський краєзнавчий музей, Херсонський обласний краєзнавчий музей та Покровський історичний музей.

Номінація. Каталоги музейних колекцій

• І місце — Національний музей народного мистецтва Гуцульщини та Покуття імені Й. Кобринського. Скарби Національного музею народного мистецтва Гуцульщини та Покуття імені Й. Кобринського.
  • ІІ місце — Волинський краєзнавчий музей. Музей волинської ікони: книга-альбом. /Александрович В. С., Василевська С. І., Вигодник А. П., Єлісєєва Т. М., Карпюк Л. А., Ковальчук Є. І., Міляєва Л. С., Силюк А. М. – К.: АДЕФ-Україна, 2016. – 400 с., іл.

• ІІІ місце — Дніпропетровський національний історичний музей ім. Д.І.Яворницького «Козацькі старожитності в колекції Дніпропетровського національного історичного музею ім. Д.І.Яворницького: каталог».
  • ІІІ місце — Чернігівський історичний музей ім. В.В. Тарновського Зайченко В. Вишивка Чернігівщини. Рушники. Каталог колекції Чернігівського історичного музею імені В.В. Тарновського. Наукове видання. – К.: Родовід, 2018. – 256 с.: іл.

Номінація. Заохочувальний приз

• Музей історії міста Краматорської міської ради «Українські жіночі сорочки кінця ХІХ — поч. ХХ ст. В зібранні музею історії міста краматорська».

Номінація. Історія краю

• І місце — Дніпропетровський національний історичний музей ім. Д.І.Яворницького «Сталь у степу. Погляд з України: історичні нариси».
  • ІІ місце — Павлоградський історико-краєзнавчий Книга «Вулиці Павлограда розповідають…». 2017 р., 220 стор.
  • ІІІ місце — Міський історико-краєзнавчий музей Криворізької міської ради Мельник О.О. Антибільшовицький рух опору на Криворіжжі (1919-1923) / Олександр Олександрович Мельник. – Кривий Ріг : Вид. Р.А. Козлов, 2018. – 296 с.

Номінація. Заохочувальний приз

• Черкаський обласний краєзнавчий музей Ювілейна книга «Черкаський обласний краєзнавчий музей 1918-2018».

Номінація. Оригінальні видання

• І місце — Чернігівський історичний музей ім. В.В. Тарновського Ситий І. Козацька Україна: печатки, герби, знаки та емблеми кінця ХVІ – ХVІІІ століть. – К.: Темпора, 2017. – 972 с., іл.
  • ІІ місце — Державний історико-архітектурний заповідник у м. Святогірську Дєдов В.М. Святогірський історико-архітектурний заповідник: Збереження, дослідження, реставрація культурної спадщини. 1890-2015./В.М. Дєдов. — Харків, 2016.-332 с.
  • ІІІ місце — Донецький обласний краєзнавчий музей Донеччина: природа, люди, культура, №1.

Номінація. Гість фестивалю

• Громадська організація «Українсько-єврейська зустріч». «Подорож із «Українсько-єврейською зустріччю» від давнини до 1914 року.

Джерело: Дніпропетровський національний історичний музей ім. Д.І.Яворницького

Відео 51 канал

Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 434 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 4.2/5