Головна » 2018 » March » 31 » Перше квітня – день зустрічі птахів
12:42
Перше квітня – день зустрічі птахів
Перше квітня – день зустрічі птахів

До Міжнародного дня птахів та Всеукраїнської операції „Птахи прилетіли!” у відділі природи Волинського краєзнавчого музею 30 березня відбулось еколого-етнографічне свято „Перше квітня – день зустрічі птахів”.

Міжнародний день птахів проходить у рамках програми ЮНЕСКО „Людина і біосфера”. Саме першого квітня 1906 року була підписана Міжнародна конвенція з охорони птахів.

Уперше цей день, як масове дитяче свято, був проведений у Сполучених Штатах Америки у штаті Пенсільванія. В Україні відзначається з 1928 року як день зустрічі перелітних птахів. Уже 90 років! Щорічно на початку весни українці виготовляють тисячі штучних гніздівель – шпаківень, дуплянок, синичників, опор під гнізда лелек, облаштовують місця для гнізд диких водоплаваючих птахів.

Птахи – окраса природи, невтомні крилаті захисники полів, лісів, луків, садів! Вони вражають нас дивовижним оперенням, неперевершеним співом, надзвичайно далекими перельотами, своєю відданістю рідному краю.

Учасники дитячого ранку – старша група ДНВК № 17 міста Луцька – ознайомилися з перелітними птахами Волинської області, навчилися розрізняти їх голоси та форми пташиних зграй, взяли участь у народних обрядах зустрічі птахів із Весняночкою-паняночкою, послухали волинські казки, легенди та повір’я про улюблених пернатих українського народу – лелеку, журавля, лебедя, ластівку, зозулю.

Діти з цікавістю познайомились із колекцією барвистих глиняних свищиків-пташечок волинського гончара Анатолія Філозофа. Малята спробували грати на цих старовинних українських народних інструментах, відтворюючи пташиний спів, а також шукали в експозиції відділу природи чучела птахів, на яких схожі свищики.

Переглянувши мультиплікаційний фільм ,,Про кота, Васю і мисливську катавасію”, юні екологи дали відповідь на питання: „Що станеться із нашими садами і лісами, якщо не буде птахів?”.

На згадку про відвідування музею маленькі екскурсанти отримали подарунки – смачне медове печиво у вигляді пташечок – солодких „жайворонків”, яке в давнину матері випікали на свято Сорока Святих Великомучеників (Сорок Святих) та роздавали своїм дітям для викликання птахів із вирію та зустрічі весни, що супроводжувалося такими словами:

                                      − Із краю-кураю
                                      Пташок викликаю:
                                      − Летіть, жайворонки,
                                      До нашої сторонки.
                                      Спішіть, ластів’ята,
                                      До нашої хати –
                                      Весну зустрічати,
                                      Зиму проводжати!

Фото Л. Максимова

Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 511 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/3
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]