Головна » 2018 » January » 26 » Пам’яті жертв Голокосту
14:29
Пам’яті жертв Голокосту
Пам’яті жертв Голокосту

27 січня вся світова громадськість відзначає Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. З цієї нагоди 25 січня 2018 року у Волинському краєзнавчому музеї традиційно відбулася історична година, присвячена волинянам, які стали жертвами нацистського голокосту 1941–1942 років. На заході було представлено тематичну фотодокументальну виставку, підготовлену працівниками відділу новітньої історії, що висвітлює трагедію єврейського народу на Волині.

На виставці експонуються копії документів з Державного архіву Волинської області про діяльність окупаційної нацистської влади, накази, розпорядження, оголошення стосовно євреїв. Особливу увагу привертають фото з архівів музею Яд Вашем (Ізраїль), надані Волинською релігійною громадою прогресивного іудаїзму, а також меморіальні книги пам’яті волинських міст Маневич, Городка, Камінь-Каширського, Рожищ, Горохова, Ковеля, Володимира-Волинського.

Наукові співробітники музею представили виставку для широкого загалу. Зокрема, провідний науковий співробітник відділу новітньої історії Богдан Зек розповів про долю луцьких євреїв періоду Другої світової війни. У заході взяв участь Сергій Швардовський – виконавчий директор Волинської релігійної громади прогресивного іудаїзму, який розповів присутнім про сучасну діяльність громади по вшануванню пам’яті голокосту та відновлення єврейських традицій.

У музеї впродовж місяця буде діяти фотодокументальна виставка «Історія євреїв Волині в роки Другої світової війни», надана волинською єврейською діаспорою в США та Канади. На виставці подано фотоматеріали із життя євреїв Маневич, Рожищ, Любомля, Володимира-Волинського, знищеного нацистами єврейського містечка Трохенброд.

Фото Л. Максимова

Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 547 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]