Головна » 2018 » May » 21 » Олексій Ошуркевич. 85 років від дня народження відомого українського фольклориста, етнографа, краєзнавця
18:52
Олексій Ошуркевич. 85 років від дня народження відомого українського фольклориста, етнографа, краєзнавця
Олексій Ошуркевич. 85 років від дня народження відомого українського фольклориста, етнографа, краєзнавця

1 квітня 2018 року виповнилося б 85 років від дня народження Олексія Федоровича Ошуркевича ‒ відомого українського дослідника, автора понад двадцяти книг з фольклористики, етнології, літературного краєзнавства, численних публікацій в наукових збірниках, періодичних виданнях. Зібрані ним матеріальні й духовні пам’ятки стали важливим надбанням нації, послужили й сьогодні є джерелом для ґрунтових досліджень вітчизняних і зарубіжних науковців.

У 1990 р. Олексій Ошуркевич став другим лауреатом премії імені Павла Чубинського, у номінації за збереження пам’яток фольклору, етнографії та мистецтва. Йому також присуджені обласна премія імені Миколи Куделі (1999 р.) й звання «Заслужений працівник культури України» (2006 р.). За збереження нематеріальної культурної спадщини у 2010 р. він удостоєний Всеукраїнської премії імені Володимира Гнатюка, запровадженої Міністерством культури України.

Постать Олексія Ошуркевича ще потребує різнобічного висвітлення та визначення його ролі у вітчизняній науці. Низка матеріалів про життєвий шлях і наукову спадщину дослідника увійшли до збірників науково-етнографічних конференцій «Минуле і сучасне Волині та Полісся» (2003, 2013 рр.), що проходили у Волинському краєзнавчому музеї. Львівська національна музична академія імені Миколи Лисенка у 2016 р. підготувала видання «Етномузика: Збірка статей та матеріалів пам’яті Олекси Ошуркевича». Того ж року у Луцьку, з ініціативи дирекції Волинського краєзнавчого музею, з’явилася вулиця його імені.

Сьогодні Волинський краєзнавчий музей запрошує оглянути фотовиставку «Олексій Ошуркевич. 85 років від дня народження відомого українського фольклориста, етнографа, краєзнавця». На ній представлені світлини з особистого архіву дослідника, що зберігається у фондах музею. Більше інформації про життєвий і творчий шлях Олексія Ошуркевича можна почерпнути завітавши до бібліотеки Волинського краєзнавчого музею, де демонструються його видання, публікації в наукових збірниках, колективних монографіях.

Пам’яті Олексія Ошуркевича були присвячені доповіді О.Кондратович, Л.Маринюк, І.Сидорука, Г.Якимів, під час проведення у Волинському краєзнавчому музеї Восьмого круглого столу на тему «Музейна справа на Волині: історія, теорія і практика», який відбувся 16 травня 2018 року.

Запрошуємо відвідати виставку і ознайомитися з виданнями та публікаціями Олексія Ошуркевича.

Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 420 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]