Головна » 2020 » October » 5 » Обласний музей запрошує відвідати цікаву виставку
20:46
Обласний музей запрошує відвідати цікаву виставку
Обласний музей запрошує відвідати цікаву виставку

2 жовтня 2020 року у Волинському краєзнавчому музеї відбулося відкриття етнографічної виставки «Зооморфні мотиви в українському народному мистецтві». На ній представлені матеріали з фондів Волинського краєзнавчого музею та Музею етнографії Волині та Полісся при Волинському національному університеті імені Лесі Українки.

В основі виставки – гончарні вироби, вишивка, ткацтво, художня деревообробка, плетіння з природних матеріалів, писанкарство, сувенірна продукція. Представлені експонати датуються ХХ – початком ХХІ століття та репрезентують використання зооморфних мотивів у традиційних видах українського декоративно-ужиткового мистецтва.

Ведучою на відкритті виставки була Людмила Мірошниченко-Гусак, завідувачка науково-експозиційного відділу етнографії на народних промислів Волинського краєзнавчого музею, яка розповіла присутнім про кількість експонатів, представлених на виставці та наголосила, що її відкриття приурочене до Всесвітнього дня захисту тварин, який відзначається 4 жовтня.

Представила виставку Аліна Андреєва, молодша наукова співробітниця науково-експозиційного відділу етнографії на народних промислів.

На відкритті виставки була присутня Оксана Важатко – директорка Волинського краєзнавчого музею, яка розповіла про виставкову діяльність закладу.

Доцент ВНУ імені Лесі Українки Алла Дмитренко розповіла про частий мотив птахів на вишивках та їх символіку.

Завітав на виставку і Володимир Кусик – гончар, голова Волинського обласного осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України, який розповів про сучасні гончарні вироби та їхню стилістику.

Запрошуємо лучан та гостей міста відвідати виставку.

Тел. для довідок: 24-75-82
050-935-59-93
097-395-83-50

Аліна Андреєва,
молодша наукова співробітниця науково-експозиційного
відділу етнографії та народних промислів

Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 178 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]