Головна » 2015 » October » 27 » Обласний музей запрошує у „Світ особливого” Світлани і Галини Махонюк та Володимира Кусика
14:32
Обласний музей запрошує у „Світ особливого” Світлани і Галини Махонюк та Володимира Кусика
Обласний музей запрошує у „Світ особливого” Світлани і Галини Махонюк та Володимира Кусика

   29 жовтня 2015 року о 14 годині у Волинському краєзнавчому музеї відбудеться відкриття виставки „Світ особливого”, на якій демонструються вишиті рушники Світлани і Галини Махонюк (с. Овадне Володимир-Волинського району) та кераміка Володимира Кусика (м. Луцьк).

   Галина Махонюк – заслужений майстер народної творчості України. Сьогодні для лучан вона представляє багаторічний творчий здобуток створений спільно з сестрою Світланою (1964‒2009). Це власна колекція, що становить сто рушників, вишитих різними техніками (хрестик, занизування, виколювання, вирізування, лічильна гладь, мережки). Демонструється вона на численних виставках в різних регіонах України і за кордоном. Привертає увагу відвідувачів поєднанням традиційних українських візерунків у власній композиційній єдності, витонченістю, чіткою виразністю тощо. Вишиті рушники Галини і Світлани Махонюк не залишать байдужими поціновувачів традиційного мистецтва народної вишивки, сучасних майстрів.

   Володимир Кусик – художник декоративно-ужиткового мистецтва (кераміст). Більше двадцяти років створює гончарний посуд, керамічну пластику. Відроджував традиції виробництва чорно-димленої кераміки Волині. Працював у творчих майстернях Луцька. Бере активну участь у фестивалях, ярмарках. На виставці „Світ особливого” демонструється 160 робіт створених Володимиром Кусиком. Макітри й миски, глечики й збанки, кружки, кухлі, баклажки, підсвічники тощо вирізняються досконалістю форм, різноманіттям „виписаних” орнаментів.

   Виставка створена Волинським краєзнавчим музеєм спільно з Волинським обласним осередком Національної спілки майстрів народного мистецтва України. Галина Махонюк і Володимир Кусик є членами Спілки майстрів й представляють творчість нашого краю, як на всеукраїнському, так і на міжнародному рівні.

   „Світ особливого” демонструє своєрідну творчість непересічних особистостей і запрошує до знайомства з незвичайними мистецькими творами волинських майстрів.

Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 713 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/3
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]