Головна » 2015 » November » 26 » Обласний музей запрошує на виставку з вшанування пам’яті жертв Голодомору-геноциду 1932-1933 років в Україні
12:13
Обласний музей запрошує на виставку з вшанування пам’яті жертв Голодомору-геноциду 1932-1933 років в Україні
Обласний музей запрошує на виставку з вшанування пам’яті жертв Голодомору-геноциду 1932-1933 років в Україні

   27 листопада о 12.00 год. у приміщенні Волинського краєзнавчого музею відбудеться презентація нової фотодокументальної виставки «Спротив геноциду» (до 82-х роковин Голодомору), створеної і наданої для експонування Українським інститутом національної пам’яті спільно із Галузевим державним архівом СБУ, Центром досліджень визвольного руху та Громадським комітетом із вшанування пам’яті жертв Голодомору-геноциду 1932-1933 років в Україні.

   На стендах представлені унікальні документи та фото із ГДА СБУ, інших державних архівів, які розкривають масштаби спротиву, його форми і методи. Значна частина документів вперше оприлюднена саме у форматі виставки «Спротив геноциду».

   Матеріали виставки розкривають історичні обставини, в яких опинилась Україна у 1920-х роках: Українська революція 1917-1921 років, Україна в умовах НЕПу та українізації у 1920-х роках та наслідки для України сталінського «великого перелому» наприкінці 1920-х років.

   Окремий розділ виставки присвячено селянським виступам і повстанням напередодні Голодомору 1932 – 1933 років. Найбільше загострення протистояння між режимом і селянством припадає на 1930 р., коли в Україні відбулось понад 4000 масових виступів, у яких взяло участь біля 1,2 млн. осіб. На виставці представлені матеріали які розкривають ці протести. Окремі стенди присвячені значним повстанням, як Павлоградське повстання 1930-го р., та збройні повстання на Чернігівщині у 1931 р.

   Четвертий розділ присвячений спротиву українців тоталітарному режиму в умовах Голодомору. На стендах виставки розкриваються різні форми протестів: волинки, напади на склади, вбивства активістів, поширення листівок, затягування вивезення зерна, відмови виходити на роботу, тощо.

   Також показано трагічну ситуацію представників місцевого керівництва, які у намаганні врятувати односельців від голодної смерті ставали жертвами репресій режиму.

Виставка доповнена документами і матеріалами із фондів Волинського краєзнавчого музею та Державного архіву Волинської області про допомогу волинян голодуючим, виданнями про голодомори в Україні із фонду наукової бібліотеки музею.

Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 764 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/3
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]