Головна » 2021 » August » 24 » Обласний музей запрошує на виставку, присвячену 30-ій річниці Незалежності України
13:17
Обласний музей запрошує на виставку, присвячену 30-ій річниці Незалежності України
Обласний музей запрошує на виставку, присвячену 30-ій річниці Незалежності України

23 серпня, напередодні 30-ої річниці Незалежності України, у Волинському краєзнавчому музеї відбулось відкриття виставки «Україна починається з тебе».

На основі унікальної колекції музею, перед відвідувачами постали знакові події періоду незалежності: створення осередку Народного Руху України за перебудову, участь волинян у революціях на Граніті, Помаранчевій революції та революції Гідності. Завершальний блок матеріалів виставки розповідає про початок війни, яка триває і продовжує забирати життя уродженців краю.

Що прагнули показати музейники розповів присутнім завідувач науково-експозиційного відділу новітньої історії Волині Богдан Зек. Дизайнер Володимир Цапук розкрив тонкощі втілення концепції науковців в експозиційному просторі із використанням креативних підходів.

Замість традиційної екскурсії, слово було передане безпосереднім учасникам подій 30-річчя української історії. Так, Михайло Тиский нагадав присутнім про перші промені демократії та формування Народного Руху України у Волинській області.

Народний депутат України – волинянин Андрій Бондарчук, який голосував за «Акт проголошення незалежності України» не тільки виступив із вітальним словом, але й подарував музею цікаві артефакти.

Пригадати присутнім про Помаранчеву революцію та революцію Гідності допомогли Богдан Шиба та Олександр Гуч.

Слово мав Сергій Годлевський, який пройшов усі революції та у вирішальний час для Вітчизни взяв до рук зброю і вирушив захищати її східні рубежі. Присутні пригадали, що місяць серпень в українській історії – це не лише День прапора та День незалежності, але й День пам’яті українських захисників, день пам’яті жертв Іловайської трагедії про яку говорив доброволець роти «Світязь» Віктор Кривцун.

Захід завершився фотографуванням та обговоренням подій, які вже стали історією.

Запрошуємо відвідати виставку «Україна починається з тебе» у дні роботи музею.

Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 357 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]