Головна » 2017 » January » 17 » Обласний музей запрошує на відкриття виставки до Дня Соборності України
14:09
Обласний музей запрошує на відкриття виставки до Дня Соборності України
Обласний музей запрошує на відкриття виставки до Дня Соборності України

20 січня 2017 року о 13.00 годині у Волинському краєзнавчому музеї відбудеться відкриття виставки «День Соборності України: Схід і Захід разом!», приуроченої відзначенню 98-ої річниці Дня Соборності України та 99-й річниці Дня пам’яті Героїв Крут. На ній представлені документи,  книги, світлини з історії проголошення незалежності УНР 22 січня 1918 року, бою під Крутами і, звичайно, матеріали про об’єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки 22 січня 1919 року в Соборну Україну. Адже Злука Західної і Наддніпрянської України була тим кульмінаційним моментом під час Української революції 1917–1921 років, який призвів до остаточного пробудження української самосвідомості, після кількох століть поневолення.

Метою даної виставки є поширення знань про історію нашого краю як невід’ємної частини єдиної України, формування громадської та політичної культури населення, виховання у громадян поваги до національно-демократичних традицій нашої країни. А також усвідомлення історичної ваги Волинського краю в революційних подіях 1917–1921 років. На виставці, зокрема, представлені фотографії тих волинян-добровольців, які билися 29 січня 1918 році проти російських більшовиків під Крутами,  світлини бійців сформованої на Волині Сірої Дивізії, яка обороняла Луцьк від польських загарбників навесні 1919 року, січових стрільців на чолі з полковником Євгеном Коновальцем у Луцьку на початку 1920 року тощо.

Пошануванням свята Соборності України та Героїв Крут Волинський краєзнавчий музей започатковує заходи в контексті відзначення в нашій державі 100-річчя від початку Української Революції. Виставка «День Соборності України: Схід і Захід разом!» діятиме до кінця лютого 2017 року в дні роботи музею.

Провідний науковий співробітник
відділу новітньої історії Лис Сергій

Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 829 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/3
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]