Головна » 2017 » March » 7 » Обласний музей запрошує на вечір поетеси Людмили Лежанської
13:54
Обласний музей запрошує на вечір поетеси Людмили Лежанської
Обласний музей запрошує на вечір поетеси Людмили Лежанської

9 березня 2017 року о 13.00 год. у Волинському краєзнавчому музеї відбудеться вечір-портрет волинської поетеси Людмили Лежанської «Мій доброокий світ…», приурочений до 70-ої річниці від дня народження. Акція відбудеться в рамках музейного проекту «Відомі жінки Волині».

Мета вечора – ознайомити учнів з життям і творчістю волинської поетеси Людмили Лежанської, розвивати в дітей уміння сприймати красу поетичного слова, на прикладі життя та творчості поетеси виховувати віру в себе, в силу любові, добра, терпіння та інших людських чеснот.

На захід запрошені рідні, друзі, знайомі поетеси:

  • Лариса Стасюк, вчитель-методист  англійської мови Луцького НВК ЗОШ І-ІІІ ст. №22 – ліцею, племінниця Л. Я. Лежанської;
  • Ніна Терещук, бібліотекар Устилузької ЗОШ І-ІІІ ст., родичка поетеси;
  • Василь Іщук, лікар-терапевт Волинської обласної клінічної лікарні, товариш Людмили;
  • Юрій Михайлицький, друг письменниці та інші.

Своїми спогадами про поетесу поділяться представники Національної спілки письменників України: Олена Криштальська, поетка, перекладачка, лауреат літературної премії ім. Василя Мисика та Всесвітньої української координаційної ради, обласної літературно-мистецької премії ім. Агатангела Кримського, літературної премії ім. Григорія Кочура, польської міжнародної літературної премії імені Юзефа Лободовського та Іван Чернецький, поет, прозаїк, лауреат обласної літературно-мистецької премії ім. Агатангела Кримського.

Поезію Л. Я. Лежанської прочитають вихованці гуртка «Мистецтво слова» Палацу учнівської молоді, керівник Тетяна Панасюк.

Гості вечора матимуть змогу ознайомитись із фотодокументальною виставкою з фондів музею, на якій представлені матеріали про життя і творчість Людмили Лежанської: світлини з сімейного альбому, які розповідають про дитячі та юнацькі роки поетеси, листи, рукописи, вітальні телеграми, ноти до пісень на вірші поетеси, художні малюнки, збірки поезій, публікації тощо.

Довідково:

Людмила Ярославівна Лежанська народилася 11 березня 1947 року в селі Вербичне Турійського району. В дитинстві захворіла і все життя була прикута до інвалідного візка. Середню освіту здобувала самотужки. Рано виявила хист до малювання та вишивки. З дванадцяти літ почала писати вірші. Член СПУ (1980).

Померла 9 листопада 1981 року. Похована в місті Луцьку.

За життя поетеси вийшли друком лише дві збірки поезій – «Поезії» (1980) і «Стежечка» (1981). Посмертно видано ще дві – «Мій доброокий світ» (1986), «Чому став синій льон» (1990). За ініціативи родини у 2010 році вийшла у світ книга Людмили Лежанської «Мій опротестований долею і людьми світ». У ній вміщено видані раніше поезії і неопубліковані прозові твори Л. Я. Лежанської. Вперше оприлюднено сторінки із щоденника, який вона вела впродовж останніх десяти років життя. Окремим розділом подаються спогади рідних про письменницю.

Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 583 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 1.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]