Головна » 2016 » February » 14 » Обласний музей запрошує на вечір пам’яті майстра художньої вишивки Ю.Е.Савки
16:30
Обласний музей запрошує на вечір пам’яті майстра художньої вишивки Ю.Е.Савки
Обласний музей запрошує на вечір пам’яті майстра художньої вишивки Ю.Е.Савки

   У Волинському краєзнавчому музеї 17 лютого 2016 року о 14 годині відбудеться представлення виставки «Штрихи історії України у вишиваному портреті» та вечір пам’яті знаного волинського майстра художньої вишивки Юрія Емануїловича Савки (1934‒2015 рр.).

   Виставка є творчим напрацюванням Юрія Емануїловича за останні двадцять років. До неї входить 47 вишитих робіт, що становлять цілісну колекцію автора. У портретах майстер увіковічнив ті постаті, про які варто пам’ятати кожному українцеві. Це культурні, політичні та релігійні діячі, всі ті, хто зробив свій внесок в розвиток країни. Експонувалися твори на 55 персональних та колективних виставках в різних куточках України і за кордоном – в Росії, Польщі.

   Портрет Тараса Шевченка (1995 р.), рушник «Імпровізація» (1996 р.), картина «Козацька слава» (1996 р.) стали першими спробами у вишивальному мистецтві Юрія Савки.

   До своїх перших кроків у творчості він відносив й вишивані ікони, які спочатку створював за розробками наставника Дмитра Блажейовського, згодом став у власній манері відтворювати на полотні образи Папи Римського Іоанна-Павла ІІ, митрополита Андрея Шептицького та ін.

   У когорті визначних діячів, які увійшли до виставкової колекції під назвою «Штрихи історії України у вишиваному портреті», є образи Лесі Українки, Олени Пчілки, Симона Петлюри, Василя Симоненка, Уласа Самчука. До річниць пам’яті визначних борців за незалежність України Юрій Савка вишив портрети героїв Романа Шухевича (2007 р.), Степана Бандери (2008 р.), Ніла Хасевича (2009 р.).

Майстром вишиваного портрета були увіковічені волиняни: молодий політик Олександр Юрченко, художниця Валентина Михальська, архітектор Леонід Маслов, збирач шевченкіани Микола Куделя, письменник Євген Назарчук.

   Основну мету своєї творчості Юрій Савка означив так: «Дуже важливо – як вишивати, але набагато важливіше – що і для чого вишивати».

   16 лютого 2015 року, залишивши для нас свій творчий спадок, Юрій Емануїлович відійшов у вічність.

   Запрошуємо друзів, знайомих, шанувальників творчості майстра оглянути виставку, поділитися спогадами, запалити свічку пам’яті 17 лютого 2016 року о 14 годині.

Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 683 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/4
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]