Обласний музей запрошує на презентацію книги про «Невидиму варту»
Волинський краєзнавчий музей 21 жовтня о 13:00 запрошує на презентацію книги Лесі Шиденко «Переддень життя».
![](https://i.ibb.co/8Xpzdh3/1-n.jpg)
Ця книга про «Невидиму варту» – мистецький проєкт про загиблих героїв української спецслужби та про війну. Вона про людей, яких за життя ніхто не знав, які стояли на варті безпеки держави і залишалися вірними присязі до останнього подиху. Окремий розділ книги присвячений Волині, загиблому співробітнику Служби безпеки України Віктору Мандзику.
![](https://i.ibb.co/dGs6cMS/4.jpg)
Довідково:
Леся Шиденко:
Випадкова зустріч на реабілітації у 2018 році з переселенкою з Донецька, дружиною співробітника Служби безпеки України, стала знаковою для написання цієї книги. Жінка, почувши про мої наміри написати роман, тихо промовила: «Я прочитала вже багато книг про цю війну – мені болить. Вони захопливі, іноді безжальні й тяжкі психологічно. Їх пишуть переважно чоловіки, й не вистачає саме жіночого погляду. Пообіцяйте, що ви напишете її саме заради нас, тих, хто покидав Донецьк за дві години з валізою літнього одягу та з надією повернутись, яка так і не справдилась. Заради тих співробітників, хто розділяв поспіхом сім'ю надвоє, сподіваючись, що хоч хтось залишиться живим, не знаючи напевне, чи перетне сьогодні той клятий блокпост їхній «службовий» автомобіль... В ім’я тих співробітників, хто не зрадив нас, залишаючись під прикриттям у Донецьку й Луганську... Хто не повернувся із завдання, про яке ніхто ніколи не дізнається... Покажіть не війну, а саме життя людей, заради пам’яті про них...».
![](https://i.ibb.co/Ctx7SCV/2e6.jpg)
![](https://i.ibb.co/1dhYKKr/3e6.jpg)
|