Головна » 2015 » November » 3 » Обласний музей відкрив „Світ особливого” Світлани і Галини Махонюк та Володимира Кусика (ФОТО, ВІДЕО)
15:06
Обласний музей відкрив „Світ особливого” Світлани і Галини Махонюк та Володимира Кусика (ФОТО, ВІДЕО)
Обласний музей відкрив „Світ особливого” Світлани і Галини Махонюк та Володимира Кусика (ФОТО, ВІДЕО)

   Волинський краєзнавчий музей запрошує відвідати виставку «Світ особливого: сто рушників Галини і Світлани Махонюк та кераміка Володимира Кусика».

   Виставка об’єднала індивідуальну, оригінальну творчість, непересічних особистостей: художника-кераміста Володимира Кусика з м. Луцька і майстрів народної вишивки Світлани й Галини Махонюк з с. Овадне Володимир-Волинського району. Її представлення відбулося 29 жовтня 2015 року. З цією значимою подією майстрів вітали: директор Волинського краєзнавчого музею Анатолій Силюк, автор концепції виставки, завідувач відділу етнографії обласного музею Людмила Мірошниченко-Гусак, завідувач сектору культури та туризму Володимир-Волинської райдержадміністрації Роман Віслобоков, мистецтвознавець, завідувач Художнього музею Зоя Навроцька, друзі, рідні, знайомі.

   Кераміка Володимира Федоровича вперше демонструється у Волинському краєзнавчому музеї, хоч його роботи давно добре відомі лучанам. До уваги відвідувачів майстром представлено 162 вироби переважно чорно-димленої кераміки досконалих форм та різноманітної орнаментації.

   Вишивальниці Галина і Світлана Махонюки десять років тому вже знайомили лучан із своїми творами на виставці «Нев’янучий сад», яка стала однією з найвизначніших подій мистецького життя краю. Сьогодні Галина Петрівна демонструє у залі Волинського краєзнавчого музею виставкову колекцію – сто рушників вишитих спільно з сестрою Світланою (1964‒2009).

   Володимир Кусик, Галина і Світлана Махонюки представляють народне мистецтво волинського краю, як на всеукраїнському, так і на міжнародному рівні. Вишиті рушники «облетіли» Львівщину, Тернопільщину, Хмельниччину, Рівненщину, Київщину, Івано-Франківщину, Закарпаття. Експонувалися на 45 персональних виставках в Україні та за кордоном. Горщики, миски, макітри, збанки, кухлі, керамічні панно прикрашають побут, створюють прекрасну атмосферу в багатьох оселях українських родин й високо цінуються за кордоном.

   Володимир Федорович Кусик з 1996 року був кандидатом, а з 2001 року є дійсним членом Національної спілки майстрів народного мистецтва України.

   Галина Махонюк минулого року удостоєна почесного звання «Заслужений майстер народної творчості України».

   У роботах волинські майстри для нас розкривають свої творчу натуру, відкривають світ незвичного, світ особливого. Ці творчі особистості є гордістю Волині.

   Тож волиняни мають гарну нагоду впродовж листопада-грудня 2015 року ознайомитися з вишитими рушниками Галини й Світлани Махонюк, керамікою Володимира Кусика у Волинському краєзнавчому музеї.

Фото Л.Максимова

Відео Волинської ОДТРК:

Відео ТРК „Аверс”:

Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 992 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/3
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]