Головна » 2015 » May » 18 » Ніч музеїв-2015 у Художньому музеї (ФОТО, ВІДЕО)
23:48
Ніч музеїв-2015 у Художньому музеї (ФОТО, ВІДЕО)
Ніч музеїв-2015 у Художньому музеї (ФОТО, ВІДЕО)

   18 травня у Художньому музеї Луцька розпочався новий культурно-мистецький проект «Вірність землі і преданіям…». Його назва запозичена із надпису на старовинній козацькій шаблі. Цей вислів влучно формулює тематичне спрямування всього дійства. З відданістю дідівським звичаям, з любов’ю до матінки Вітчизни й готовністю полягти за неї ставали до бою українські лицарі багато століть поспіль. Не зрікається заповітів предків воїнство сьогодення. Їхнім мужності, честі, відвазі присвячується кожен розділ цього проекту. Символом цьогорічного свята було обрано портрет Його Величності Івана Виговського (?–1664) – гетьмана, переможця Конотопської битви (1659), славного борця за волю України.

   Подія розпочалась із спільного огляду оновлених експозицій Художнього музею; ретроспективної виставки малярства художників Луцька другої половини ХХ–поч. ХХІ ст. із колекції ВКМ (твори відреставровано, оздоблено новітніми рамами за кошт Благодійного фонду «Новий Луцьк»); тимчасової виставки ікон Олександра Клименка та Софії Атлантової (м. Київ) із виставкового проекту «Ікони на ящиках з-під набоїв: мистецтво, що перетворює смерть на життя».

   Далі відбулась традиційна братська молитва за Україну в церкві Іоанна Богослова (ХІІ ст.) за участі митрополита Луцького і Волинського Михаїла; освячення біля кам’яного престолу ікони святого Миколая – охоронця Луцька та лучан (автор Олександр Клименко). А також відбулось спільне виконання старовинного українського канту «Похвала святому Миколаю».

   Відбулось поминання всіх від віку полеглих за волю України біля меморіальної дошки гетьману України Івану Виговському (?–1664) за участі Козацького Стрілецького Братства; прочитання тексту «Маніфесту Війська Запорізького до володарів Європи» (1658 р.) у виконанні Тараса Компаніченка.

   Урочиста академія на честь Міжнародного дня музею проходила на тлі виставкового проекту «Ікони на ящиках з-під набоїв: мистецтво, що перетворює смерть на життя».

   Сюрпризом від колективу музею стало привітання завідувача Навроцької Зої Михайлівни з днем народження, яке припадає саме на Міжнародний день музеїв. Від усіх щирі слова подяки за мудре керування і підтримку в роботі висловила Олена Старикова, провідний науковий співробітник, яка приїхала на подію із своєю маленькою донечкою.

   Із привітанням у професійне свято виступив також міський голова Микола Ярославович Романюк.

   У подарунок від Володимира Павліка музей отримав роботу Юлії Гетьман «Два світи», придбану на відкритті її виставки в Художньому музеї.

   Дочка та онука луцької художниці Лесі Каспрук подарували автопортрет художниці, а також її фотопортрет (фото Степана Банаха).

   Тетяна Мялковська, керівник арт студії «Пятерня», передала музею автопортрет учасника АТО, який написаний бійцем під час проходження реабілітації, а саме в рамках так званої арттерапії.

   Подарунок вручив також отаман Козацького Стрілецького Братства Віктор Федосюк.

   Тарас Компаніченко (кобзар, заслужений артист України) представив своїх побратимів – Василя Лютого (бандурист-бард) та Тараса Силенка (кобзар, заслужений артист України), а також Олександра Клименка (іконописець, автор проекту «Ікони на ящиках з-під набоїв: мистецтво, що перетворює смерть на життя») і Геннадія Друзенка (урядовий уповноважений з питань етнонаціональної політики, голова наглядової ради Першого добровольчого мобільного шпиталю ім. М. Пирогова).

   З особливою увагою присутні слухали розповідь Геннадія Друзенка про ідею створення першого мобільного шпиталю (після Іловайська з’явилася жахлива статистика цієї війни: кожен третій український поранений не вижив). З його слів, 1783 пацієнти отримали допомогу у мобільному шпиталі, 1191 – терапевтичну, 72 – хірургічну (включно з протезуванням судин). Саме завдяки цій щирій, зворушливій розповіді, напевно, знайшлося чимало покупців серед заможних лучан.

Було куплено і подаровано меру міста Миколі Романюку освячену ікону із зображенням святого Миколая, яку він передарував Художньому музею. А також подаровано ікону із зображенням святого Георгія.

Загалом акція пройшла успішно – продано 9 ікон на загальну суму понад 100 000 тис. грн. (70% від суми, яку отримано внаслідок продажу, спрямують на потреби мобільного шпиталю).

   Під час музичної частини заходу Василь Лютий та Тарас Силенко спільно з Тарасом Компаніченком виконували твори духовного спрямування, а Василь Лютий подарував лучанам пісню «Меч Арея» у власному виконанні.

Джерело: Художній музей

Категорія: Художній музей | Переглядів: 854 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/12
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]