Головна » 2016 » February » 24 » На Волині випустили кишенькову збірку поезій Лесі Українки для українських військових
12:26
На Волині випустили кишенькову збірку поезій Лесі Українки для українських військових
На Волині випустили кишенькову збірку поезій Лесі Українки для українських військових

   Про видану до 145-річчя від дня народження Лесі Українки науковцями Волинського краєзнавчого музею та його філіалу – Колодяжненського літературно-меморіального музею Лесі Українки, книгу Леся Українка. Слово, моя ти єдиная зброє... вже написала всеукраїнська газета «День»:

   В Україні вже є прецедент подібного видання: це «Кобзар», виданий Інститутом літератури імені Тараса Шевченка.

   Та якщо Тараса Шевченка називають українським пророком, то Леся Українка є, як зазначив директор Волинського краєзнавчого музею Анатолій Силюк, воістину народним письменником і поетом. Її творчість, як і творчість Шевченка, не просто актуальна, вона пророча.

    «Чи довго ще, о Господи, чи довго ми будемо блукати і шукати рідного краю на своїй землі?» - питання, яке задають і нинішні українці. «Пошли нам, Боже, чесних ворогів!» - актуальне в усі віки української історії.

   Збірочку поезій Лесі Українки профінансував благодійний фонд «Волинь-2014» (назва – від дати, від року, в який в Україну і на Волинь прийшла неоголошена війна), упорядкували вже згаданий Анатолій Силюк, хранитель фондів Волинського краєзнавчого музею і лесезнавець Наталія Пушкар та завідувач Колодяжненського літературно-меморіального музею Лесі Українки Віра Комзюк.

   Понад 150 примірників збірки вже відправлено українським військовим, але презентація її відбудеться 24 лютого в Колодяжному під час роботи всеукраїнської історико-краєзнавчої наукової конференції до 145 річниці з дня народження Лесі Українки. Анатолій Силюк каже, що збірка – то невеликий внесок музейників Волині у допомогу українській армії, для підняття морального духу воїнів.

Наталія МАЛІМОН, «День», Луцьк.

Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 869 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]