Головна » 2015 » July » 28 » На спогад Шубертової серенади (ФОТО, ВІДЕО)
11:48
На спогад Шубертової серенади (ФОТО, ВІДЕО)
На спогад Шубертової серенади (ФОТО, ВІДЕО)

   Нещодавно науковцями Волинського краєзнавчого музею підготовлено і видрукувано науково-популярне видання  Пчілка Олена. На спогад Шубертової серенади / Олена Пчілка; автор тексту І. Щукіна; упоряд. А. Силюк. – Луцьк, 2015. – 16 с., презентація якого відбулася під час стажування наукових працівників музеїв України на базі Колодяжненського літературно-меморіального музею Лесі Українки.

   У виданні вміщено поезію Олени Пчілки «На спогад Шубертової серенади», авторське дослідження музикознавця, завідувача Музею Лесі Українки, відділу Музею видатних діячів української культури Лесі Українки, Миколи Лисенка, Панаса Саксаганського, Михайла Старицького (м. Київ) Ірини Щукіної, яка вперше поєднала поезію Олени Пчілки як україномовний варіант тексту популярної «Серенади» німецького композитора Франца Шуберта.

   «Це якийсь щасливий випадок, що я пригадала вірш Олени Пчілки «На спогад Шубертової серенади» і вирішила поєднати його з музикою... І дивовижно, але це вдалося... », – ділилася враженнями Ірина Щукіна у червні 2014 року під час V Всеукраїнської науково-практичної конференції «Олена Пчілка, Леся Українка і родина Косачів в історії української та світової культури», присвяченої 165-річчю від дня народження Олени Пчілки та 65-річчю з часу створення Колодяжненського літературно-меморіального музею Лесі Українки:

   Українську версію «Серенади» Ф. Шуберта зі словами Олени Пчілки, підготовлену завідувачем Музею Лесі Українки Іриною Щукіною, вперше було презентовано на вечорі до 165-річчя від дня народження Олени Пчілки, що відбувся 17 червня 2014 року у Музеї видатних діячів української культури:

   «Дивовижним видається те, що поетичний шлейф спогаду письменниці не розтанув у часовому потоці, а поєднався зі своїм музичним натхненням, хоч і промайнуло вже близько 130 років…».

Категорія: Колодяжненський музей Лесі Українки | Переглядів: 936 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/9
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]