Головна » 2017 » April » 24 » На ювілей до Липинського
10:15
На ювілей до Липинського
На ювілей до Липинського

Вже стало традицією вшановувати у квітневі дні пам'ять нашого видатного краянина, основоположника українського модерного консерватизму, патріота-державника В'ячеслава Липинського. 135-а річниця від дня народження вченого ознаменувалася проведенням з цієї нагоди цілої низки різнопланових заходів. Долучилися до цього, крім профільних музеїв, наукові установи, освітні заклади, органи державної влади та місцевого самоврядування, православне і католицьке духовенство. Центром урочистостей стали Затурці — мала батьківщина В.К.Липинського, де покоїться прах Великого Українця.

Ще задовго до ювілейної дати працівники Затурцівського меморіального музею В'ячеслава Липинського розробили план заходів, приурочених ювілею. Ним було передбачено підготовку ювілейного вечора, виступи з лекціями в школах району, впорядкування музейної території і самого приміщення музею. Наші пропозиції подано до обласної ради і обласної державної адміністрації та владних структур районного рівня, а також до сільської ради. Спільно з науковцями Києва, Львова, Луцька узгоджувались позиції та графіки проведення спільних наукових конференцій, круглих столів. Обговорювались спроможності сторін у забезпеченні учасників транспортом, місцями відпочинку, відповідними аудиторіями, фінансами, видавничими можливостями. В результаті виокремилось дві потужні наукові конференції. Перша під назвою “Державницький імператив В'ячеслава Липинського” за участі провідних столичних вчених, науковців Луцька, Харкова, Житомира, Львова, Ніжина та наших сусідів з Польщі відбулась 21 квітня 2017 р. у приміщенні Затурцівського музею. Співорганізаторами проведення стали Східноєвропейський дослідний інститут ім. В.К.Липинського (Філадельфія, США), Київський національний лінгвістичний університет, Волинський інститут ім. В.Липинського МАУП та Затурцівський меморіальний музей В'ячеслава Липинського. Оригінальні виступи окремих учасників викликали жваві дискусії. Доповіді будуть видруковані у науковому збірнику.

Організований заїзд з Луцька, куди гості з різних міст прибули ще напередодні, забезпечили лучани. Розпочались заходи з покладання квітів до пам'ятника В.Липинського на місці його поховання. До гостей приєдналися представники районної та сільської влади, місцевої школи 1-ІІІ ст. ім. В.К.Липинського, працівники будинку культури, музею, мешканці села, а також посланці Національного Корпусу з Києва та Луцька.

Спільну відправу біля пам'ятника відслужили настоятель Затурцівського храму Св.Параскеви УПЦ КП о.Василь Кравець та ксьондз Олександр Галалайчук із Затурцівського костелу Св.Трійці.

У конференц-залі музею учасників конференції привітав заступник голови Волинської обласної ради Олександр Пирожик. Гості із зацікавлення оглянули експозицію музею та виставки, а в книзі відгуків залишили відгуки про свої враження. Музейні працівники із вдячністю отримали цінну літературу, зокрема презентований під час конференції київськими науковцями Тетяною Осташко та Юрієм Терещенком плід їхньої праці – V том збірника “В'ячеслав Липинський та його доба”, сигнальний примірник якого вийшов друком у видавництві “Темпора”.

Віталій Кушнір,
завідувач Затурцівського меморіального музею В’ячеслава Липинського

Категорія: Затурцівський меморіальний музей В.Липинського | Переглядів: 626 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 1.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]